Kluby wykluczone za brak drużyn młodzieżowych mogą grać

Kluby wykluczone za brak drużyn młodzieżowych mogą grać

Cztery zespoły ze strefy wrocławskiej, które w listopadzie zostały wycofane z rozgrywek z powodu braku drużyn młodzieżowych, mogą grać. Pod warunkiem, że przystąpią do rozgrywek i zorganizują turniej dla drużyn młodzieżowych.

 

Z wolnego prosto w okienko? Tak strzela bramkarz rezerw Miedzi

Komisji Rozgrywek DolZPN swoją decyzję o wykluczeniu czterech drużyn – Sparty Wrocław, Orli Korzeńsko, Korony Pęcz Szczawin i Zjednoczonych Łowęciece (początkowo pięciu, ale później z tego grona usunięto Wratislavię) podjęła 15 listopada. To był szok dla wielu, ale związkowi działacze postanowili działać z całą surowością. Przypomnijmy, że od bieżącego sezonu każda drużyna od klasy A w górę musi posiadać własne zespoły dziecięce lub młodzieżowe, kluby nie mogą już podpisywać porozumień m.in. ze szkółkami i akademiami piłkarskimi, jak to były wcześniej.

 

Kluby odwołały się i tłumaczyły, że robią wszystko, żeby drużyny młodzieżowe powołać (większość to zrobiła), nie wzięły one jednak udział w żadnym turnieju dla danej kategorii wiekowej.

 

Boisko klubu B klasy zniszczone przez nieznanych… drwali

Ostatecznie odwołania zostały uwzględnione. Kary wykluczenie z rozgrywek zostały zawieszony. Kluby muszą jednak zorganizować turnieje w kategorii, w jakiej posiadają drużynę młodzieżową. Turniej taki zorganizowała już Orla Korzeńsko.

 

1 thought on “Kluby wykluczone za brak drużyn młodzieżowych mogą grać”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *