Derby Radwanic

Derby Radwanic. Zagrali sparing, choć dzieli ich 100 km

22 zawodników z Radwanic na murawie jednocześnie – to nie wewnętrzny sparing, a jedyne takie derby w regionie, w których zmierzyły się Kolektyw i Płomień. Dwie drużyny z Radwanic oddzielonych od siebie o 100 kilometrów.

 

Mecze kontrolne od piątku do niedzieli [16 – 19.02]

Oba zespoły sporo łączy. Przede wszystkim fakt, że są z Radwanic – jedne graniczą z Wrocławiem, drugie znajdują się niedaleko Polkowic. W linii prostej obie miejscowości dzieli niemal 100 km, choć, żeby dostać się z jednych do drugich, trzeba przejechać sporo ponad setkę.

 

Kolektyw i Płomień to beniaminkowie okręgówek. Nawet w lidze wiedzie się im podobnie. Kolektyw z 20 punktami zajmuje 6. miejsce we wrocławskiej okręgówce, Płomień ma jeden punkt mniej, co daje mu aktualnie 9. miejsce w tabeli okręgówki legnickiej.

 

Duże wzmocnienie klubu z B klasy. Posiłki z III ligi

Na boisku w pierwszej połowie dominowali gospodarze (mecz odbył się w Siechnicach), którzy prowadzili już 4:0. Po zmianie stron goście odpowiedzieli 3 bramkami, tracąc jedną i ostatecznie Kolektyw pokonał Płomienia 5:3.

 

Trzy bramki dla Kolektywu zdobył Mateusz Chodorski, na co trzy razy odpowiedział Mateusz Adamczyk. Po jednej bramce dla gospodarzy dołożyli Mateusz Brzęczek i Michał Papiernik.

 

Jak zapowiadają oba kluby, ten mecz ma być początkiem współpracy i integracji dwóch zespołów z Radwanic. Następny sparing ma odbyć się latem.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *