Ślęza Wrocław - Piast Żmigród

Ślęza Wrocław pierwszym finalistą okręgowego Pucharu Polski

Ślęza Wrocław pokonała Piasta Żmigród 3:0 i awansowała do finału Pucharu Polski w okręgu wrocławskim. W finale żółto-czerwoni zmierzą się ze zwycięzcą meczu Sokół Marcinkowice – Mechanik Brzezina.

 

Firlej o krok od ekstraklasy. Górnik nie dogadał się jednak ze Ślęzą

Mecz Piast – Ślęza początkowo miał odbyć się w Żmigrodzie, ale został przeniesiony – ze względu na warunki atmosferyczne – na stadion przy ul. Sztabowej we Wrocławiu. Wynik może sugerować, że Ślęza wygrała łatwo i przyjemnie, ale aż tak łatwo nie było. Długimi fragmentami spotkanie było wyrównane, ake wrocławianie znacznie częściej gościli pod bramką rywala. I to przełożyło się na sytuacje, a ostatecznie również na gole.

 

Pierwszy na listę strzelców wpisał się w 33 min. Marcin Wdowiak, który na gola zamienił dośrodkowanie Macieja Matusika. Po stracie gola żmigrodzianie mocniej zaatakowali, ale czujny w bramce wrocławian był Damian Ziarko.

 

Dwóch zawodników wypożyczonych do Lechii Dzierżoniów

Po zmianie stron wrocławianie nastawili się głównie na kontry, w których byli niezwykle groźni. Ozdobą tej części spotkania był kilkudziesięciometrowy rajd Adriana Repskiego, po którym piłka trafiła w słupek, a przy dobitce Kornela Traczyka znakomicie interweniował Dariusz Szczerbal.

 

W końcówce jednak wrocławianie dopięli swego. Najpierw, w 64 min., Mateusz Kluzek dośrodkował wprost na głowę Huberta Muszyńskiego. Rywali dobił w ostatniej minucie Traczyk, który celnie wykończył indywidualną akcję.

 

Ślęza Wrocław jest więc już w finale Pucharu Polski w okręgu wrocławskim. Rywala pozna w przyszłą niedzielę, kiedy w drugim półfinale zmierzą się Mechanik Brzezina (okręgówka) z Sokołem Marcinkowice (IV liga).

 

Źródło: pilkanozna.sleza.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *