Ryszard Pietraszewski Śląsk U17

Z okręgówki do akademii. Ryszard Pietraszewski trenerem Śląska U17

Ryszard Pietraszewski został trenera zespołu U17 Śląska Wrocław. Wcześniej był trenerem GKS-u Mirków, trzeciego zespołu wrocławskiej okręgówki.

 

GKS Mirków ma nowego trenera. Jesienią prowadził lidera okręgówki

Potwierdziły się informacje, o których pisałem kilka dni temu. Ryszard Pietraszewski został trenerem zespołu U17 Śląska Wrocław. – Był lekki szok, gdy dowiedziałem się, że jest propozycja od Śląska. Za dwa tygodnie startują rozgrywki ligi okręgowej, a ja z moim zespołem przygotowywałem się do rundy wiosennej. Walczyliśmy o awans i mam nadzieję, że mimo mojej rezygnacji drużyna nadal będzie bić się o ten cel. Natomiast decyzja była szybka, Śląskowi się nie odmawia. To nobilitacja dla trenera pracować w takim klubie i szansa do dalszego rozwoju – powiedział na klubowej stronie Śląska trener Pietraszewski.

 

GKS Mirków zajmuje 3. miejsce w tabeli GreenPost wrocławskiej okręgówki. Traci do lidera z Prusic 2 punkty. O awans do IV ligi mirkowianie będą się bić już jednak pod wodzą Bartosza Mazura, który w poniedziałek został szkoleniowcem GKS-u.

 

Ślęza Wrocław pierwszym finalistą okręgowego Pucharu Polski

Tymczasem trener Pietraszewski poprowadzi Śląska w Centralnej Lidze Juniorów U17. Zastąpił Piotra Jawnego, który objął drużynę U19 (lidera Centralnej Ligi Juniorów). Jawny został następcą Dariusza Sztylki, który niedawno został dyrektorem sportowym w Śląsku.

 

fot. źródło: slaskwroclaw.pl, własne

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *