18. kolejka III ligi

III liga. Pewne wygrane Miedzi II, Polkowic i Zagłębia II. Ślęza przegrywa ze Stalą

18. kolejka III ligi. Piłkarze III ligi wrócili na ligowe boiska. Od mocnego uderzenia zaczęły ekipy z Lubina, Polkowic i Legnicy. Miedź II wygrał z liderem z Częstochowy. Tymczasem Zagłębie II rozbiło w Dzierżoniowie Lechię. KS natomiast rozbił u siebie Unię Turza Śląska. W niedzielnym hicie Ślęza przegrała u siebie ze Stalą Brzeg.

Rusza III liga. O przygotowaniach i szansach dolnośląskich drużyn

Mecz w Dzierżoniowie zapowiadał się bardzo interesująco. Wydawało się, że lubinianie mogą wystawić kilku zawodników z pierwszego zespołu. Ostatecznie w wyjściowym składzie znaleźli się Konrad Forenc, który obecnie jest pierwszym bramkarzem rezerw, a także nowi gracze Miedziowych Łukasz Moneta i Rafał Pietrzak. Jak się później okazało, ich wystawienie okazało się strzałem w dziesiątkę. Moneta lubinian strzelił dwie bramki w 23 i 28 minucie, dwukrotnie wykorzystując błędy defensywy gospodarzy.

Pod koniec pierwszej połowy wydawało się, że Lechia wróciła do gry po bramce Grzegorza Borowego. Jednak jeszcze przed przerwą 3. gola dla przyjezdnych strzelił Pietrzak i stało się jasne, że gospodarzom będzie ciężko o punkty. Zwłaszcza że kilka minut po zmianie stron na 1:4 strzelił Paweł Żyra. Na domiar złego w 56 min. z powodu kontuzji zszedł Damian Niedojad, najlepszy strzelec Lechii. Dzierżoniowianie ambitnie grali do końca, ale zbyt wielu argumentów nie mieli.

Mecze kontrolne od piątku do poniedziałku [09 – 12.03]

Ostatecznie goście wygrali 4:1 i była to wygrana jak najbardziej zasłużona, choć z przebiegu spotkania nieco za wysoka. Widoczny w grze podopiecznych Zbigniewa Soczewskiego był brak Macieja Tomaszewskiego, podstawowego środkowego obrońcy, który pauzował z powodu nadmiaru żółtych kartek.

W Legnicy Miedź II podejmowała lidera z Częstochowy. W składzie gospodarzy roiło się od graczy pierwszego zespołu lub jego bezpośredniego zaplecza, min. Deleu, Augustyniak, Mystkowski, Osyra czy Bartuloivić. Gospodarzy w 18 min. na prowadzenie wyprowadził strzałem z dystansu Przemysław Mystkowski. Goście wyrównali po trafieniu Daniela Rumina w 44 min., ale jeszcze przed przerwą do siatki gości strzałem głową trafił Kornel Osyra.

Po zmianie stron Skra dążyła do wyrównania, ale brakowało sytuacji podbramkowych. Świetną okazje miał Karol Gardzielewicz, ale do bramki Skry trafił dopiero nowy nabytek Miedzi Antoni Kondera.

Świadkami ostrego strzelania byli kibice w Polkowicach. KS rozgromił Unię Turza Śląska 6:0. Bramki dla podopiecznych Enkeleida Dobi’ego strzelali: Wojciech Konefał – 2, Michał Bednarski (karny), Wojciech Galas oraz bramkarz Damian Primel (z karnego), a samobójcze trafienie zaliczył Arkadiusz Lalko. Polkowiczanie już po 24 minutach prowadzili 4:0, cały czas kontrolując przebieg wydarzeń na murawie.

W niedzielę, w hicie 18. kolejki, Ślęza Wrocław podejmowała Stal Brzeg. Po emocjonującym i dramatycznym meczu goście wygrali 3:2. Decydująca bramka padła w 96 minucie z rzutu karnego, po przypadkowym zagraniu jednego z wrocławian.

Początek meczu to przewaga Ślęzy, później do głosu doszli goście. Na prowadzenie wyprowadził nowy gracz, który ostatnio grał w Piaście Żmigród, a wcześniej w… Ślęzie – Damian Celuch. Trzy minuty później wyrównał Mateusz Stempin.

Kolejne bramki padły koniec drugiej połowy. Najpierw gości na prowadzenie wyprowadził Dominik Bronisławski, a wyrównał Maciej Firlej. W ostatniej akcji meczu po wrzutce w pole karne piłka odbiła się od ręki jednego z wrocławian. Arbiter nie zareagował, ale asystent ruszył w kierunku linii końcowej – wtedy sędzia wskazał na wapno. Gola na wagę 3 punktów dla gości strzelił Marcin Nowacki.

Mecz Górnik II Zabrze – Piast Żmigród przełożony został na 25 kwietnia.

• Lechia Dzierżoniów – Zagłębie II Lubin 1:4
  • KS Polkowice – Unia Turza Śląska 6:0
  • Miedź II Legnica – Skra Częstochowa 3:1
  • Ślęza Wrocław – Stal Brzeg 2:3