Wicelider wrocławskiej A klasy wycofał się z rozgrywek

Wrocławska A klasa będzie szczuplejsza o kolejną drużynę. Z grupy III wycofał się bowiem wicelider – drużyna seniorów FC Wrocław Academy.

 

Ostre strzelanie w legnickiej A klasie. Mewa wygrywa 15:0

Zespół seniorów tej uznanej akademii piłkarskiej powstał w 20010 roku. Jeden sezon w C klasie, potem pięć lat w klasie B i w końcu upragniony awans. Jako beniaminek, w zeszłym sezonie FC Wrocław Academy walczył do końca o awans do okręgówki. W tym też było nieźle – 2. miejsce po jesieni, choć ze sporą stratą (10 punktów) do liderującego Moto-Jelcza Oława.

 

Na tym jednak historia seniorów akademii się zatrzyma. Drużyna została bowiem wycofana z rozgrywek, a gdy będzie kiedyś chciała wrócić, będzie musiała zaczynać od klasy C.

 

Klub wrocławskiej A klasy wycofał się z rozgrywek

To już drugi zespół z wrocławskiej klasy A, który nie przystąpi do rundy wiosennej. Wcześniej wycofał się MKS Kostomłoty, grający w grupie I.

 

5 thoughts on “Wicelider wrocławskiej A klasy wycofał się z rozgrywek”

  1. Wiadomo co jest nie tak z rozwojem futbolu w naszym kraju.Są piękne programy rozwoju,powstają szkółki piłkarskie (po czym część z nich upada raz-dwa) i tworzone są tzw. wymagania licencyjne dla klubów amatorskich wszystkich szczebli,zupełnie nie przystające do realiów panujących w naszym kraju.Wszystko,co tylko jest możliwe i dotyczy futbolu,zawarte jest w tych programach i warunkach licencyjnych.WSZYSTKO,oprócz jednej istotnej rzeczy o której nie przeczytacie w tych publikacjach ani jednego zdania.SKĄD NA TO WSZYSTKO MAJA BRAĆ PIENIĄDZE TE AMATORSKIE KLUBY ????O tym w tych programach ani słowa.A dla tych,co jeszcze o tym nie wiedzą to takie info :gmina Wrocław nie przeznacza na kluby amatorskie ANI ZŁOTÓWKI.I to juz od wielu lat.

  2. Dokładnie, przez takie działania i wymagania wkrótce duża część klubów zrezygnuje z rozgrywek. Ale może o to im chodzi!?

  3. Oprócz tego co napisał „kibic” dochodzi jeszcze to, że zawodnicy chcą pieniądze za granie. I drużyny które te pieniądze maja tych lepszych wyciągną do siebie, a małe miejscowości zostają bez ludzi. Kiedyś byli miejscowi teraz młodzieży do grania na wsi jest tyle, że na jednej ręce można policzyć. Niestety za kilka lat takie wioseczki nie będą mieć czym grać, skoro już takie Wrocław Academy ma problem.

  4. I takie pytanie zadaliśmy ważnej osobie w strukturach Wałbrzyskiego OZPN, w odpowiedzi usłyszeliśmy że mamy się udać do gminnych włodarzy po kasę, leśnych dziadków nie obchodzi skąd będzie kasa, poczekajcie 2-3 lata i nie będzie B klasy a rozgrywki juniorskie na niższych szczeblach odejdą w zapomnienie. Ale kogo to obchodzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *