MGKS Oława 1945 + KS Oława = Moto-Jelcz Oława

MGKS Oława 1945 + KS Oława = Moto-Jelcz Oława

Piłkarski klub z Oławy wraca do korzeni. A właściwie do pierwotnej nazwy, w której przed laty święcił największe sukcesy i z której jest kojarzony w piłkarskim kraju.

 

Wicelider wrocławskiej A klasy wycofał się z rozgrywek

Oficjalna nazwa klubu z Oławy, który aktualnie jest liderem III grupy wrocławskiej klasy A brzmi MGKS Oława 1945. Oficjalna nazwa, skrótowa, pod którą klub występuje w rozgrywkach związkowych to jednak KS Oława.

 

Od nowego sezonu klub niejako wraca do swojej pierwotnej nazwy, którą zresztą najczęściej jest używana nawet dzisiaj – Moto-Jelcz Oława. Oświadczenie w tej sprawie opublikował zarząd klubu.

 

Oświadczenie Zarządu MGKS Oława 1945

Zarząd Miejsko Gminnego Klubu Sportowego Oława 1945, dnia 13 marca 2018r podjął decyzję o przekształceniu nazwy klubu. Nowa nazwa klubu w brzmieniu Miejsko Gminny Klub Sportowy „Moto-Jelcz” Oława, w skrócie MGKS „Moto-Jelcz” Oława obowiązywać będzie od sezonu 2018/2019.

Do końca obecnego sezonu, czyli do 30 czerwca 2018 roku Miejsko Gminny Klub Sportowy Oława 1945 we wszystkich rozgrywkach używać będzie dotychczasowej skróconej nazwy, czyli KS Oława. MGKS Oława 1945 jest dzisiaj klubem wracającym do korzeni.

Data 13 marca jest przywołana w decyzji zarządu nieprzypadkowo, bowiem 13 marca 1961 roku, z połączenia Moto Jelcza z KS Olavia powstał Moto-Jelcz Oława. Niestety w latach dziewięćdziesiątych klub ten zniknął z mapy piłkarskiej Polski. Cieszymy się, że nazwa „Moto-Jelcz Oława” po ponad dwudziestu latach nieobecności ma szansę wrócić w sposób oficjalny do rozgrywek prowadzonych przez Związek Piłki Nożnej.

Przywiązanie do tradycji w środowisku piłkarskiej Oławy jest bardzo żywe. Oprócz nazwy ulegają zmianie herb i barwy klubu. Jest to powrót do tradycyjnej symboliki Moto-Jelcza Oława. Dotychczasowe nasze barwy biało-zielone zostają wzbogacone kolorem czarnym.

Biały kolor MGKS Oława 1945 symbolizuje niewinność wieku dziecięcego, zielony to oczywiście kolor trawy, dzisiaj wraz z rosnącym znaczeniem naszej drużyny seniorskiej, która w swoim drugim sezonie jest tak bliska awansu do klasy okręgowej do kolorów klubu dodajemy kolor czarny jako symbol powagi i dojrzałości. Tym samym naszymi barwami stają się czarno-biało-zielone. Dumni z kultywowania tradycji oławskiej piłki, zapraszamy do kibicowania wszystkim naszym drużynom.

Zarząd MGKS Oława 1945

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *