20. kolejka III ligi

III liga. Hit dla Polkowic, wyjazdowe wygrane Piasta i Zagłębia II

20. kolejka III ligi. W meczu na szczycie KS Polkowice pokonał Skrę Częstochowa. Bardzo ważne wyjazdowe zwycięstwa odniosły drużyny Piasta Żmigród i Zagłębia II Lubin.

Dolnośląskie sparingi. Zamiast ligi, grają mecze kontrolne

W rozgrywanej na raty 20. kolejce III ligi w sobotę grały trzy dolnośląskie drużyny. Mecze Ślęzy Wrocław i Lechii Dzierżoniów zostały przeniesione na maj, a Miedź II Legnica zagra w najbliższą środę.

W meczu na szczycie III ligi KS Polkowice pokonał Skrę Częstochowa. Polkowiczanie wiosnę rozpoczęli świetnie – 2 zwycięstwa i bramki 10:1. Do przerwy w meczu z wiceliderem był wynik bezbramkowy, ale zaraz po wznowieniu gry – gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Maciej Kowalski-Haberek. W 73 min. na 2:0 rezultat podwyższył rezerwowy Wiktor Kobiela, a w 78 min. było już 3:0. Gola strzelił kolejny rezerwowy Mariusz Szuszkiewicz. Dzięki wygranej podopieczni Enkeleida Dobi’ego awansowali na fotel wicelidera – mają lepsze bramki i stosunek bezpośrednich meczów od Skry, ale jeden mecz więcej rozegrany.

Białoruskie wzmocnienia Energetyka Siechnice

Bardzo ważne punkty w Pawłowicach Śląskich zdobyły rezerwy Zagłębia Lubin. W meczu sąsiadów w tabeli Miedziowi wygrali 2:1. Bramki strzelili Maciej Spychała i Konrad Andrzejczak. Ten drugi zwycięską bramkę zdobył w ostatniej minucie. Punkty są tym bardziej cenne, że lubinianie od 55 min. grali w osłabieniu po dwóch żółtych kartkach dla Pawła Żyry.

W Zielonej Górze grał Piast Żmigród. Podopieczni Kamila Sochy zdobyli równie ważne punkty jak lubinianie wygrywając z Falubazem 3:1. Gospodarze już w 10 min. objęli prowadzenie. W 25 min. wyrównał Patryk Bobkieiwcz. Kolejne bramki dla gości padały w 67 i 83 min, a na listę strzelców wpisali się Michał Kieca i Szymon Sołtyński.

• Falubaz Zielona Góra – Piast Żmigród 1:3
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Zagłębie II Lubin 1:2
  • KS Polkowice – Skra Częstochowa 3:0
  • Miedź II Legnica – BKS Stal Bielsko-Biała – 28 marca, 16:00
  • Lechia Dzierżoniów – Unia Turza Śląska – 16 maja, 17:00
  • Ślęza Wrocław – Górnik II Zabrze – 9 maja, 17:00
  • Ruch Zdzieszowice – Gwarek Tarnowskie Góry 1:2
  • Stal Brzeg – KS Stilon Gorzów Wielkopolski 2:1