Foto-Higiena Gać - Polonia Trzebnica

Od 6:1 do 0:4. Polonia nie dała rady liderowi. Hat-trick Wejerowskiego

W przełożonym meczu 16. kolejki grupy wschodniej Sport-Track IV ligi Foto-Higiena Gać wygrała z Polonią Trzebnica 4:0. A jeszcze w sobotę goście wygrali z Nysą Kłodzko 6:1.Hat-tricka ustrzelił Dominik Wejerowski.

Rezerwy Miedzi przeważały, ale przełożony mecz przegrały

Początkowo mecz Foto-Higiena – Polonia miał odbyć się 17 marca. Co prawda cała 16. kolejka została przełożona na 1 maja, ale ekipy z Gaci i Trzebnicy dogadały się, by jednak zagrać w pierwotnym terminie mecz w Siechnicach na boisku ze sztuczną murawą. Niestety, warunki były na tyle niesprzyjające, że spotkanie trzeba było odwołać po raz drugi.

Mecz udało się rozegrać bez przeszkód w środę. Dla gospodarzy był to pierwszy mecz na wiosnę, goście przyjechali po wygranej 6:1 z Nysą Kłodzko w sobotę. Zapowiadał się wyrównany mecz i taki… był, choć wynik sugerowałby coś innego.

IV liga wschód: Polonia gromi, Sokół i Bielawianka gonią

Najciekawszymi sytuacjami w pierwszej połowie były dwa rzuty wolne. W 3 min. świetnie uderzył Krzysztof Ostrowski, ale na posterunku był Marcin Gąsiorowski. Jego vis-a-vis Marek Pająk, który zastępował Karola Buchlę, skapitulował natomiast w 41 min. po uderzeniu Iegora Tarnova.

Po zmianie stron goście dążyli do wyrównania, raz nawet piłka odbiła się od słupka, ale nie udało się pokonać dobrze broniącego Gąsiorowskiego. Gospodarze natomiast, a właściwie Dominik Wejerowski, mieli piorunującą końcówkę. Napastnik Foto-Higieny w sześć minut (od 82 do 87 min.) ustrzelił hat-tricka.

Gospodarze wygrali i umocnili się na 1. miejscu w ligowej tabeli.