18. kolejka wschodniej Sport-Track IV ligi

IV liga wschód: Czołówka pewnie wygrywa. Horror w Kłodzku dla Orła

18. kolejka wschodniej Sport-Track IV ligi. Kolejka w Wielką Sobotę należała do faworytów. Co ciekawe, wszystkie drużyny, które po tej kolejce są w czołowej ósemce wygrały swoje mecze.

III liga. Polkowice liderem, przełamanie Ślęzy. Błotna wygrana Lechii

Foto-Higiena Gać znów pokazała moc. W środę wygrała z Polonią Trzebnica 4:0, dziś 4:1 wygrała z Sokołem Wielka Lipa. Co prawda goście prowadzili do przerwy po golu Bartłomieja Ożgi, ale druga połowa należała do gospodarzy. Dwie bramki Janusza Gancarczyka oraz po jednej Michała Gałaszewskiego i Dominika Wejerowskiego (z karnego) i punkty zostały w Gaci.

Pierwszy mecz na wiosnę zagrali piłkarze rezerw Śląska Wrocław. Zwycięstwo z Wiwą Goszcz dały dwie bramki debiutanta Krystiana Pasternaka.

Sześć klubów zimą wycofało się z rozgrywek

Pewne zwycięstwa odniosły również ekipy z Marcinkowic i Bielawy. Bielawianka pokonała u siebie Karolinę Jaworzyna Śl. 4:0. Bramki strzelali Bartłomiej Tomkiewicz – 2, Piotr Prokop oraz Marcos Pauli Baumgarten. Przy wszystkich golach asystował Bartłomiej Cegiełka.

Sokół tymczasem grał na wyjeździe w Wałbrzychu. Do przerwy było 0:0, ale po zmianie stron goście w niewiele ponad 20 minut strzelili 3 gole. Do bramki trafiali Rafał Kohut oraz Mateusz Magusiak – 2 (w tym jedna z karnego). Honorowego gola dla gospodarzy z rzutu karnego zdobył Dariusz Michalak.

Spory ścisk panuje w szeroko rozumianym środku tabeli. Drużyny od 5. do 12. miejsca w tabeli dzieli zaledwie pięć punktów. Tę grupę zespołów otwierają Orzeł Ząbkowice Śl. oraz Unia Bardo. Wielkie emocje były w Kłodzku. Nysa do przerwy prowadziła z Orłem 1:0 (gol Jacek Cebulski). W 75 min. był remis 1:1, ale w 88 min. Aleks Fatyanov wyprowadził gospodarzy na prowadzenie. Nysa jednak nie zdobyła nawet punkty w tym meczu. W 90 min. był remis, a w 93 min. Orzeł z rzutu karnego strzelił gola na 2:3.

Efektowna wygrana Polonii-Stali Świdnica w Wołowie. Wojciech Szuba, Wojciech Sowa, Szymon Tragarz i Robert Myrta wpisali się na listę strzelców i goście pokonali MKP 4:0.

Mniej efektowne, ale równie ważne 3 punkty zdobył w Oleśnicy Piast Żerniki. Wrocławianie wygrali z Pogonią 1:0.