18. kolejka Sport-Track IV ligi zachodniej

IV liga zachód: Apis i Orla gromią rywali. Rezerwy Chrobrego pną się w górę

18. kolejka Sport-Track IV ligi zachodniej. Apis Jędrzychowice, Orla Wąsosz i Stal Chocianów – te zespoły odniosły najwyższe zwycięstwa w Wielką Sobotę. Ważne zwycięstwo Górnika Złotoryja.

Wielkie lanie w Wielką Sobotę. Lider rozgromiony

Prowadzenie w tabeli utrzymał – i to w jakim stylu – Apis Jędrzychowice, który rozgromił Karkonosze Jelenia Góra 7:1. Bramki dla gospodarzy strzelali strzelali: Damian Migalski – 2, Kamil Zieliński, Hubert Krawczun, Patryk Bystryk, Ronaldo oraz Łukasz Chodyga, a honorowe trafienie dla gości zanotował Michał Staniszewski.

Bez większych problemów wygrał również wicelider ze Strzegomia. AKS – po golach Dawida Domaradzkiego i Tomasza Serwecińskiego – pokonał 2:0 Sudety Giebułtów.

IV liga wschód: Czołówka wygrywa. Horror w Kłodzku dla Orła

Trzecie miejsce na podium obronił Orkan Szczedrzykowice, który tym razem zremisował w Grębocicach ze Spartą 1:1. Dla gospodarzy to pierwszy punkt na wiosnę. Wynik został ustalony już do przerwy – goście prowadzili po golu Jarosława Gambala, wyrównał Mariusz Smoliński.

Przed tygodniem Stal Chocianów dość nieoczekiwanie przegrała u siebie z Orlą Wąsosz. Tym razem „odbiła” sobie w Zgorzelcu wygrywając 4:0 z Nysa. Bramki strzelali: Damian Podziewski, Patryk Kozak, Mateusz Otocki oraz Adrian Iwańczak.

Wygrana Orli nie była dziełem przypadku, bowiem w minioną sobotę podopieczni Piotra Bolkowskiego potwierdzili, że są w niezłej dyspozycji. Tym razem rozbili Górnika Boguszów-Gorce 5:0. Po dwie bramki dla gospodarzy strzelili Robert Sobieraj i Kamil Moskwa, a jedno trafienie dołożył Damian Szaciło.

Coraz wyżej w tabeli – na 5. miejscu – są rezerwy Chrobrego. Tym razem głogowianie wygrali skromnie 1:0 w Kowarach z Olimpią.

W Złotoryi spotkały się dwie ostatnie drużyny w tabeli. Ostatnia Olimpia Kamienna Góra prowadziła do przerwy 1:0 po golu Konrada Domina. Po zmianie stron do pracy wzięli się gospodarze. Górnik ostatecznie wygrał 3:1 po golach Karola Nowosielskiego, Bartosza Hanieckiego oraz Marcina Kraśnickiego.