KS Polkowice zdobywcą Pucharu Polski w okręgu legnickim

KS Polkowice zdobywcą Pucharu Polski w okręgu legnickim

KS Polkowice zdobywcą Pucharu Polski w strefie legnickiej. W meczu finałowym polkowiczanie wygrali z Zagłębiem II Lubin 2:0.

 

IV liga dolnośląska bez sponsora. Kluby jednak dostaną wsparcie

Finał rozegrany w Polkowicach miał dość jednostronny przebieg. W 16 min. Michał Bednarski wykorzystał błąd obrony i pokonał Krystiana Kalinowskiego. 4 minuty później było już 2:0 po pięknym strzałem Piotr Azikiewicz z rzutu wolnego.

 

Miedziowi próbowali odpowiedzieć, ale nie stworzyli zbyt wielu groźnych sytuacji. – Ta nasza gonitwa była dzisiaj tak trochę bez pomysłu, bez akcji więc nie bardzo zagroziliśmy bramce przeciwnika – podsumował Piotr Jacek, trener Zagłębie II Lubin na stronie polkowickiego klubu.

 

Sędziowie z okręgu kłodzkiego ogłosili strajk

Trener polkowiczan Enkeleid Dobi był po meczu w zupełnie innym nastroju. – Drużyna pokazała bardzo dobrą grę. Duża pochwała dla moich piłkarzy. Mieliśmy wszystko opanowane. Puchar trochę nam komplikuje plany bo najważniejsza jest liga. Jesteśmy w dobrej formie i zamierzamy wygrać następny mecz mimo, że dzisiejszy kosztował nas trochę zdrowia. Zresztą chcemy wygrywać każdy mecz – powiedział na stronie kspolkowice.pl

 

Polkowiczanom udało się więc rewanż za finał Pucharu Polski OZPN Legnica w zeszłym roku. Wtedy lepsi okazali się Miedziowi, którzy 4:3 wygrali w serii rzutów karnych. W regulaminowym czasie gry był remis 1:1.

 

źródło i fot. kspolkowice.pl

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *