Strajk sędziów trwa

Strajk sędziów trwa. Do porozumienia daleka droga

Strajk sędziów KS PPN Kłodzko trwa. Wzięli oni urlopy, a to oznacza, że na wielu meczach drużyn młodzieżowych i B klasy nie będzie arbitrów. Do porozumienia ze związkiem daleka droga.

 

Sędziowie z okręgu kłodzkiego ogłosili strajk

Pod koniec marca sędziowie z delegatury Kłodzko ogłosili strajk i wzięli długoterminowe urlopy. Swój protest motywowali „brakiem reakcji ze strony DolZPN na zgłaszany przez sędziów w sierpniu 2017 roku problem niskich ekwiwalentów sędziowskich”. Sędziowie czuli się oszukani, bowiem – ich zdaniem – obiecano nam im rocznie podnoszenie stawek o rewaloryzację, do czego nie doszło. Na dodatek przez siedem miesięcy nie podjęto rozmów na temat zmian.

 

Prezes DolZPN Andrzej Padewski na twitterze zarzucił kłamstwo sędziemu, który na facebook na koncie „Strajk Sędziów” ogłosił postulaty kłodzkich arbitrów.

 

W sobotę i niedzielę na boiska piłkarskie wybiegną już zawodnicy wszystkich lig, również B klasy i młodzieżowych. Na ich meczach w okręgu kłodzkim na pewno zabraknie arbitrów. Ci bowien nie dają za wygraną.

 

I mamy pat, bowiem związek uzależnia podjęcie rozmów od tego, czy sędziowie wrócą na boiska.

Mecze oczywiście się odbędą, zgodnie z rozdziałem V, paragraf 17, pkt. 5, 6 i 7 regulaminu rozgrywek.  Nie łudźmy się jednak, że obejdzie się bez kontrowersji. Świadczy o tym choćby taki wpis…

1 thought on “Strajk sędziów trwa. Do porozumienia daleka droga”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *