22. kolejka III ligi

III liga. Wygrane Polkowic, Piasta i Ślęzy. Dramatyczny remis Lechii

22. kolejka III ligi. Polkowice samodzielnym liderem. Wyjazdowe wygrane Piasta i Ślęzy oraz porażki rezerw Miedzi i Zagłębia. Dramatyczny mecz w Dzierżoniowie, który kończy się podziałem punktów.

Horror w Dzierżoniowie z (małym) happy endem

Wydarzeniem kolejki był mecz w Dzierżoniowie, gdzie Lechia grała ze Skrą Częstochowa. Gospodarze prowadzili 2:0, później przegrywali 2:3, a ostatecznie spotkanie zakończyło się remisem 3:3. Więcej o spotkaniu pod linkiem powyżej.

Tempa nie zwalnia KS Polkowice. Podopieczni Enkeleida Dobi’ego wygrali tym razem 2:0 z BKS Stalą Bielsko-Biała. Była to piąta z rzędu wygrana polkowiczan, którzy zostali samodzielnym liderem w tabeli, bowiem Skra i Stal Brzeg (sensacyjne 0:0 z Polonią Głubczyce) zremisowały swoje mecze. Gole dla lidera strzelali Wiktor Kobiela i Michał Bednarski, a wynik został ustalony już w 13 minucie.

Strajk sędziów trwa. Do porozumienia daleka droga

Po trzy punkty z trudnych terenów przywieźli gracze Piasta Żmigród i Ślęzy Wrocław. Żmigrodzianie wygrali w Zdzieszowicach z Ruchem 3:0. Bramki strzelali Oskar Trzepacz (38), Szymon Sołtyński (76) oraz Wojciech Bzdęga (90). Był to szósty mecz bez porażki podopiecznych Kamila Sochy, z których aż 5 zostało wygranych.

Mimo że Falubaz jest wiele miejsc w tabeli za Ślęza, postawił w Zielonej wrocławianom ciężkie warunki. Żółto-czerwoni prowadzili po goli Adriana Niewiadomskiego, ale już 3 minuty później wyrównał Mycan. Wynik na 2:1 dla wrocławian ustalił Marcin Wdowiak, który wykończył w 57 min. dośrodkowanie Mańkowskiego.

Bez punktów za to wrócili z wyjazdów zawodnicy rezerw Miedzi i Zagłębia, którzy solidarnie przegrali po 1:2. Legniczanie prowadzili do przerwy w Bielsko-Białej z Rekordem po golu Pawła Krauza. Niestety, po zmianie strom trafiali tylko gospodarze. Lubinianie przegrali w Tarnowskich Górach z Gwarkiem.

• KS Polkowice – BKS Stal Bielsko-Biała 2:0
  • Lechia Dzierżoniów – Skra Częstochowa 3:3
  • Rekord Bielsko-Biała – Miedź II Legnica 2:1
  • Ruch Zdzieszowice – Piast Żmigród 0:3
  • Gwarek Tarnowskie Góry – Zagłębie II Lubin 2:1
  • Falubaz Zielona Góra – Ślęza Wrocław 1:2
  • Pniówek Pawłowice Śląskie – Unia Turza Śląska 1:1
  • Górnik II Zabrze – Stilon Gorzów Wielkopolski 1:2