IV liga wschód

IV liga wschód: Derby dla Gaci. MKP gromi Karolinę, a Śląsk Unię

19. kolejka IV ligi wschód. W derbowym meczu na szczycie lepsza Foto-Higiena. MKP gromi Karolinę, Śląsk Unię. Debiut 15-latka w barwach Polonii Trzebnica. Bielawianka wiceliderem.

III liga. Wygrane Polkowic, Piasta i Ślęzy. Dramatyczny remis Lechii

Mecz na szczycie tym razem odbył się w Marcinkowicach, gdzie czołowa drużna wschodniej grupy IV ligi podejmował lidera z Gaci. Przy okazji były to derby gminy Oława. Lider pokazał moc i tym razem, odnosząc czwarte zwycięstwo z rzędu. Losy meczu rozstrzygnęły się w drugiej połowie po golach Janusza Gancarczyka i Dominika Wejerowskiego z rzutu karnego.

Wykorzystała to Bielawianka, która grała z Wiwą Goszcz. Gospodarze nie dali większych szans przyjezdnym wygrywając 3:0. Co ciekawe, bramki strzelili w 8 minut – od 20 do 28 minuty spotkania. Na listę strzelców wpisali się Bartek Cegiełka, Piotrek Prokop oraz Murilo Maia. Dla tego ostatniego był to debiut w barwach Bielawinaki, który okrasił golem i asystą.

Strajk sędziów trwa. Do porozumienia daleka droga

Coraz wyżej w tabeli jest Piast Żerniki. Wrocławianie podejmowali Górnika Wałbrzych i wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Do 93 minuty po golach Mateusza Czerwińskiego i Damiana Bogacza był remis 1:1. Wtedy w zamieszaniu po rzucie rożnym do piłki dopadł Adrian Barański i zapewnił gospodarzom trzy punkty.

Jednobramkowe zwycięstwo, tyle że 1:0, odniósł także Sokół Wielka Lipa. Jedynego gola meczu z Nysą Kłodzko zdobył strzelił w 63 min. Mateusz Janas.

Sokół usadowił się w środku tabeli, gdzie jego sąsiadem Polonia-Stal Świdnica. Podopieczni Tomasza Oleksego pokonali outsidera z Oleśnicy 3:1. Po 8 minutach był remis 1:1. Na gola Szymona Tragarza odpowiedział strzałem z rzutu karnego Kacper Korcik. Zwycięstwo świdniczanom zapewniły gole Wojciecha Szuby z rzutu wolnego oraz rezerwowego Bartłomieja Skowrońskiego.

Pogoń ma już niewielkie szanse na utrzymanie się w IV lidze, coraz gorzej wygląda również sytuacja Karoliny Jaworzyna Śląska. Tym razem przegrała ona u siebie z inną drużyną, która walczy o utrzymanie się w lidze MKP Wołów. Podopieczni Artura Nahajły rozbili rywala 6:0. Gole strzelali Igor Nagorny – 2, Kamil Ramiączek, Piotr Hryszkiewicz, Dariusz Zalewski oraz Timur Pograniczny.

Jedyny remis – 2:2 – w sobotnich meczach padł w Ząbkowicach Śląskich. Orzeł podzieliłem się punktami z Polonią Trzebnica. Do przerwy było 0:0, ale zaraz po zmianie stron gospodarze objęli dwubramkowe prowadzenie. Goście grali ambitnie i do końca. Najpierw Łukasz Kuczer, a w 81 min. Rafał Miazgowski i remis stał się faktem. Przy obu golach asystował Krystian Jajko. Warto dodać, że w pierwszym składzie gości debiutował 15-letni Filip Rojewski.

W niedzielę Śląsk II Wrocław wygrał z Unią Bardo 5:0. Bramki strzelali Patryk Obiała – 2, Mikołaj Kotfas, Daniel Łuczak i Jakub Kierkiewicz. Goście od 30 min. grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla jednego z obrońców.