Pagel Komorniki - Odra Słup

W 81 min. przegrywali 4:6, ale i tak… wygrali. Dzięki rezerwowemu

Wysokie, często hokejowe, wyniki na boiskach małych lig to nie rzadkość. Towarzyszą im również spore emocje. Ale aż tylu zwrotów akcji to się chyba kibice na meczu wrocławskiej B klasy nie spodziewali.

Mobilna Akademia Młodych Orłów na Dolnym Śląsku [HARMONOGRAM]

Już przed meczem Pagel Komorniki – Odra Słup w 8. grupie wrocławskiej B klasy było wiadomo, że będzie ciekawie, bowiem spotkały się dość wyrównane drużyny ze środka tabeli. Ale takiego przebiegu meczu chyba nikt się nie spodziewał. Gospodarze przez cały mecz przegrywali, zazwyczaj dwiema bramkami. Aż do 85 minuty. A jednak wygrali. Ale po kolei…

Do przerwy goście prowadzili 3:1 po hat-tricku Roberta Sobowca, na którego odpowiedział Marek Olszewski. Później Pagel zbliżał się na jedną bramkę, ale Odra odskakiwała na dwie. Gdy w 81 min. Sobowiec strzelił swojego czwartego gola, a na tablicy było 6:4 dla drużyny ze Słupa, wydawało się, że jest już po meczu.

Twierdza Brzezina zdobyta przez lidera. Wygrane Kobierzyc i Prusic

A jednak. W 85 gospodarze złapali kontakt, po trafieniu Janusza Olszewskiego. Końcówka należała jednak do rezerwowego Matthew Velli. Pojawił się on na murawie w 77 min. i dwukrotnie wpisał się na listę strzelców – w 88 i 93 min. zapewniając swojej drużynie trzy punkty.

Pełna lista strzelców:
Pagel: Marek Olszewski – 2 (30, 75), Marcin Kalisz (57), Patryk Kochański (67), Janusz Olszewski (85), Matthew Vella – 2 (88, 93).
Odra: Robert Sobowiec – 4 (14, 25, 44, 81), Piotr Sawicki (61), Wojciech Kąkol (74).