IV liga wschód

Lider wschodniej IV ligi traci punkty w Ząbkowicach Śląskich

W zaległym meczu IV ligi wschód Orzeł Ząbkowice Śląskie zremisował z liderem, Foto-Higieną Gać 3:3.

Piast wygrywa z Pniówkiem, bezbramkowy remis Zagłębia II

Emocji w Ząbkowicach Śląskich nie brakowało. Foto-Higiena objęła prowadzenie już w 4 min. po golu Janusza Gancarczyka, ale minutę później był już remis. Na 1:1 trafił strzałem z dystansu Łukasz Maciejewski.

Później role się odwróciły. W 20 min. gospodarzy na prowadzenie wyprowadził Tomasz Piątkowski. Odpowiedział ponownie Gancarczyk, który w 29 min. strzelił bramkę głową. Na 2:3 dziesięć minut później podwyższył Dominik Wejerowski.

Puchar Polski okręgu wałbrzyskiego dla Lechii Dzierżoniów

Gracze Orła potwierdzili, że nie przez przypadek są tak wysoko w tabeli. W 54 min. wyrównał Maciej Michalski, choć kto wie, jak potoczyłyby się losy meczu, gdyby minutę wcześniej sytuację sam na sam z Sewerynem Derbiszem wykorzystał Gancarczyk.

W II połowie goście przeważali, ale nie zdołali już zdobyć zwycięskiego gola (w 90 min. w poprzeczkę trafił Michał Gałaszewski). Foto-Higiena straciła pierwsze punkty na wiosnę, z czego z pewnością najbardziej cieszą się we Wrocławiu. Śląsk II goni lidera i aktualnie ma 8 punktów straty, ale aż dwa mecze mniej rozegrane.