Puchar Polski okręgu wałbrzyskiego dla Lechii Dzierżoniów

Lechia Dzierżoniów zdobyła Pucharu Polski okręgu wałbrzyskiego. W finale wygrała w Świdnicy z Polonią-Stalą 2:1.

Sokół pokonał Ślęzę i zdobył Puchar Polski

Pierwsza połowa meczu na boisku bocznym Świdnickiego Ośrodka Sportu i Rekreacji nie porwała. Obie drużyny walczyły, ale nie przekładało się to na sytuacje podbramkowe, których było jak na lekarstwo. Nieco lepsze wrażenie sprawiali czwartoligowcy, a najlepszą sytuację miał Wojciech Szuba. W 44 min. przegrał jednak sytuację sam na sam z Dominikiem Spaleniakiem.

Po zmianie stron mecz się nieco rozruszał. Już w 50 min. po wrzutce w pole karne świdniczan gola dla Lechii strzelił Filip Barski. Polonia-Stal odpowiedziała 8 minut później. Znów po dośrodkowaniu, Szuby z rzutu wolnego, strzałem głową wyrównał Krystian Jagieła.

Zmiana trenera w czwartoligowym Górniku Wałbrzych

Gol na wagę pucharu padł w 68 min. W pole karne gospodarzy wpadł Damian Szydziak i pokonał Bartłomieja Kota. Po stracie bramki ambitnie grający czwartoligowcy za wszelką cenę próbowali wyrównać, ale brakowało zimnej krwi pod bramką trójkolorowych.

Lechia wygrała 2:1 i zdobyła Puchar Polski w okręgu wałbrzyskim. Jednocześnie uzupełniała stawkę półfinalistów dolnośląskiego Pucharu Polski. Wcześniej znaleźli się w nim KS Polkowice, Sudety Giebułtów i Sokół Marcinkowice.

1 thought on “Puchar Polski okręgu wałbrzyskiego dla Lechii Dzierżoniów”