III liga runda wiosenna

III liga. Derby dla Piasta i Polkowic, sensacyjna porażka Lechii

23. kolejka III ligi. W sobotnich meczach Piast Żmigród wygrał w Lubinie z rezerwami Zagłębia. W Głubczycach duża niespodzianka – ostatnia Polonia wygrała z Lechią Dzierżoniów. W niedzielę lider z Polkowic wygrał derby w Legnicy, a Ślęza uległa Gwarkowi.

Piast wygrywa z Pniówkiem, bezbramkowy remis Zagłębia II

Trzecioligowe zmagania rozpoczęli piłkarze rezerw Zagłębia i Piasta Żmigród. Piast wygrał na wyjeździe 3:1. Bramki dla gości strzelali Oskar Trzepacz, Wojciech Bzdęga i Michał Chyrek. Rozmiar porażki gospodarzy zmniejszył Olaf Nowak. Warto dodać, że w skłądzie Miedziowych zagrali m.in. Łukasz Janoszka, Jakub Tosik, Martin Nespor, Daniel Dziwniel czy Sasa Balić.

Była to szósta wygrana w siedmiu ostatnich meczach ligowych podopiecznych Kamila Sochy. Zwycięstwo to zostało zadedykowane zmarłemu w piątek Danielowi Kabzie, wychowankowi i legendzie Piasta.

Polonia Głubczyce – Lechia Dzierżoniów na żywo na YouTube

W sobotę grała jeszcze Lechia Dzierżoniów, która w Głubczycach zmierzyła się z ostatnią w tabeli Polonią. Zamiast łatwych trzech punktów trójkolorowych spotkał zimny prysznic. Po bardzo słabej pierwszej połowie, lechiści próbowali odwrócić losy meczu w II połowie. Zagrali nieco lepiej, ale nie na tyle, by zdobyć choćby punkt. Honorowe trafienie zanotował rezerwowy Jakub Smutek. Pod koniec trwało oblężenie braki gści, ale bardzo dobrze bronił Filip Żurawski.

W niedzielę w Legnicy rezerwy Miedzi podejmowały KS Polkowice. Goście byli faworytem i wygrali, ale trzy punkty nie przyszły im łatwo. Jedynego gola meczu strzelili w 93 min. mecz po akcji rezerwowych Mateusza Magdziaka i Adriana Nowackiego, i strzeale tego drugiego.

W meczu dwóch drużyn z czuba tabeli Ślęza Wrocław zmierzyła się z Gwarkiem Tarnowskie Góry. Niestety, pod golu na początku i na końcu meczu (z rzutu karnego) wrocławianie przegrali 0:2. Na dodatek czerwoną kartkę, za sprokurowanie rzutu karnego, otrzymał Hubert Muszyński.