IV liga wschód

IV liga wschód: Hit dla Bielawianki, remis lidera. Ważna wygrana Wiwy

20. kolejka IV ligi wschód. Miały być emocje i były. W sobotę na boiskach wschodnie grupy IV ligi działo się naprawdę sporo. W hicie kolejki Bielawianka wygrała ze Śląskiem II. Lider z Gaci znów stracił punkty. Derby dla Unii i Sokoła.

Czwartoligowy mecz na żywo w telewizji

Wydarzeniem 20. kolejki IV ligi wschód był mecz w Bielawie, gdzie gospodarze podejmowali Śląsk II Wrocław. Zmierzyły się więc trzecia z drugą drużyną w tabeli, które mają tyle samo punktów. Goście objęli prowadzenie w 2 min. po trafieniu Adriana Tabaki, a 2 minuty później był już remis. Wyrównał Brazylijczyk Murilo. Pierwsza połowa należała zdecydowanie do Śląska, ale wrocławianie nie strzelili już gola.

Po zmianie stron stało się coś, czego chyba nikt się nie spodziewał. Nie minęło 10 minut, a gospodraze prowadzili już 3:1 po trafieniach Bartłomieja Cegiełki i ponownie Murilo. Chwilę później rezerwy Śląska znów złapały kontakt, ale riposta gospodarzy była natychmiastowa. Gole Murilo (hat-trick) oraz Piotra Prokopa i było 5:2. Wrocławianie zdołali już tylko zmniejszyć rozmiary porażki w doliczonym czasie gry.

Lider wschodniej IV ligi traci punkty w Ząbkowicach Śl.

Bielawianka awansowała na 2. miejsce w tabeli i ma 3 punkty przewagi nad Śląskiem II (wrocławianie mają jeden mecz rozegrany). Ekipa z Bielawy traci do lidera z Gaci 6 oczek (i ma jeden mecz mnie rozegrany). Mogło być więcej, ale Foto-Higiena znów straciła punkty. Po środowym remisie w Ząbkowicach Śl., tym razem podzieliła się punktami z Piastem Żerniki.

Foto-Higiena prowadziła w 25 min. już 2:0 po dwóch trafieniach Iegora Tarnova. Wydawało się, że ma wszystko pod kontrolą. W doliczonym czasie gry I połowy kontaktowego gola strzelił w zamieszaniu podbramkowym Artur Łuczkiewicz. Wyrównał Adam Samiec w 84 min.

Punktami ze Śląskiem II zrównał się Sokół Marcinkowice. Podopieczni Marcina Krzykowskiego wygrali w Kłodzku 3:1. Dla gości strzelali Mateusz Magusiak i dwa razy Tomasz Rudolf. Honorowe trafienie dla Nysy (na 1:1) zanotował Tomasz Pierzchalski. Była to czwarta wiosenna porażka beniaminka.

W Trzebnicy oraz w Bardzie tym razem grano derby. W derbach powiatu trzebnickiego Polonia podejmowała Sokoła Wielka Lipa, a derbach powiatu ząbkowickiego Unia zagra z Orłem. W tym drugim meczu po golu Tomasza Robaka gospodarze wygrali 1:0.

Aż pięć bramek oglądali kibice w Trzebnicy. Polonia prowadziła z Sokołem już 2:0 po golach Krystiana Jajki z rzutu karnego i Adama Miazgowskiego. Ostatecznie jednak przegrała 2:3. Gole dla gości strzelali Artur Kierat, Kamil Pyzlowski i Krzysztof Michalski.

Tymczasem Górnik Wałbrzych podejmował Polonię-Stal Świdnica. W debiucie trenera Jacka Fojny Górnik wygrał 1:0 po golu samobójczym w 45 min. meczu.

Bardzo ważny mecz w kontekście walki o utrzymanie się odbył się w Wołowie, gdzie MKP podejmował Wiwę Goszcz. Goście pewnie wygrali 4:1, a listę strzelców wpisali się Tomasz Swaczeński, Szymon Szewczyk oraz Szymon Rusiecki – 2. Bramkę dla gospodarzy zdobył Dominik Maziarz.

W meczu outsiderów Pogoń Oleśnica pokonała Karolinę Jaworzyna Śląska. Dla gospodarzy strzelali Piotr Kotwa – 2 oraz Karol Siódmiak.