IV liga zachód

IV liga zachód: Apis i AKS wygrywają i odskakują. Ważne punkty Nysy

20. kolejka IV ligi zachód. Bez zmian w czubie – wygrały Apis i AKS. Bardzo ważne zwycięstwo Nysy. Chrobry II i Górnik Złotoryja nie zwalniają tempa.

Hit dla Bielawianki, remis lidera. Ważna wygrana Wiwy

Sporo emocji w Strzegomiu. AKS prowadził już dwiema bramkami, ale Olimpia Kowary zdołała wyrównać. Na gole Rolanda Emeki i Kamila Sadowskiego odpowiedzieli Mateusz Baszak i Mateusz Zatylny. Komplet punktów został jednak u gospodarzy – Damian Domaradzki strzelił bowiem bramkę w ostatniej minucie meczu. Strzegomianie na kilkanascie godzin zrównali się punktami z Apisem, ale w niedzielę w Jędrzychowicach gospodarze wygrali z Sudetami Giebułtów 3:0 i wrócili na fotel lidera.

Równie dramatyczny przebieg co w Strzegomiu miał mecz w Grębocicach. Chrobry II prowadził 2:0 pod golach Dominika Nawrota i Bartosza Machaja. Gospodarze zdołali jednak wyrównać za sprawą Dariusza Wolskiego i Mariusza Smolińskiego. Losy meczu rozstrzygnęły się w 93 min., gdy do własnej bramki trafił zawodnik gospodarzy Mieczysław Gniewosz.

Czwartoligowy mecz na żywo w telewizji

Podział punktów w meczu dwóch niepokonanych na wiosnę drużyn – Orli Wąsosz i Orkana Szczedrzykowice. Goście prowadzili po golu Roberta Sobieraja, wyrównał Paweł Rosa.

Czwartą wygraną na wiosnę odniósł Górnik Złotoryja. Losy meczu z Górnikiem Boguszów-Gorce rozstrzygnęły się w ostatniej fazie spotkania. Gospodarze objęli prowadzenie w 63 min. po golu Tomasza Dubowskiego, a 11 minut później wynik podwyższył Bartosz Haniecki. Goście odpowiedzieli honorowym trafieniem Przemysława Klimka w 92 min.

Niezwykle ważne odniosła Nysa Zgorzelec. Podopieczni Zbigniewa Szymkowa pokonali Karkonosze Jelenia Góra 3:1. Na gola Macieja Machowskiego jeszcze przed przerwą odpowiedział Bartosz Poszelężny. Po zmianie stron strzelali już tylko gospodarze – Damian Buzała i Łukasz Wójcik. Było to pierwsze zwycięstwo Nysy na wiosnę i trzecia porażka z rzędu jeleniogórzan.

Sporo działo się w Mirsku. Ostatnia w tabeli Olimpia Kamienna Góra po 32 minutach prowadziła 2:0 po dwóch golach Sebastiana Sochackiego. Po przerwie dwa razy trafił Bartosz Morzecki i mecz zakończył si remisem 2:2.

W drugim niedzielnym meczu Odra Ścinawa zmierzy się ze Stalą Chocianów. Transmisję z tego meczu przeprowadziła TVRegionalna.pl. Gospodarze wygrali 1:0 po golu Dawida Bogunia.