Krwawa bójka na meczu B klasy. Nowe okoliczności [AKTUALIZACJA]

Dantejskie sceny w Ciechowie na meczu B-klasy. „Kibic” z Lutyni miał zaatakować ostrym narzędziem zawodnika gospodarzy. Poważnie ranił go w szyję. Goście inaczej opisują całą sytuację. Sprawę bada DolZPN, ale już wiadomo, że do użycia niebezpiecznego przedmiotu nie doszło.

 

Bójki, latające butelki, przerwane mecze… Oto małe ligi

Tego jeszcze na meczu małych lig nie było. W meczu wrocławskiej B-klasy LKS Ciechów – Piast Lutnia „kibic” gości miał zaatakować ostrym przedmiotem zawodnika gospodarzy. Przyjezdni inaczej opisują całą sytuację. Oto relacje tego, do czego miało dojść w miejscowości pod Środą Śląska.

 

Tak sceny, do jakich doszło w niedzielę w Ciechowie, relacjonuje fanpage klubu:

„Mecz z Piastem Lutynia został niestety przerwany w 70 min. przy stanie 2:2 przez dantejskie sceny, które rozegrały się na naszej murawie. Nasz zawodnik Michał Warchał został w brutalny sposób sfaulowany (przewieziony do szpitala karetką z prawdopodobieństwem złamania nogi) przez zawodnika gości, co spowodowało awanturę wśród kibiców obu drużyn, którzy wbiegli na boisko.

Jednak to nie koniec całego zajścia, ponieważ później zostało popełnione przestępstwo, które oczywiście zostało zgłoszone na Policję, która to pojawiła się na meczu.

Kibic gości który wbiegł na boisku i chciał, nie boimy się tego określenia, dosłownie „poderżnąć gardło” ostrym przedmiotem naszemu piłkarzowi, który stał i udzielał pomocy w tej chwili na murawie, oczywiście on również wylądował w szpitalu z rozciętą szyją.”

 

W poniedziałek koło południa, gdy sprawa nabrała rozgłosu, opis ten zniknął z facebooka.

 

Piast Lutynia w niedzielę wieczorem wydał na swoim facebooku oświadczenia w sprawie zajścia na boisku w Ciechowie. Goście inaczej przedstawili wydarzenia.

 

Komunikat w sprawie wydarzeń w Ciechowie
Dzisiejsze spotkanie w Ciechowie niestety zakończyło się awanturą i scenami jakie na boiskach piłkarskich nie powinny mieć miejsca.

W sieci pojawiło się wiele informacji o zaistniałej sytuacji, które muszą być wyjaśnione przez umocowane do tego instytucje.

Awantura rozpoczęła się od faulu naszego zawodnika, za który słusznie otrzymał czerwoną kartkę. Po faulu na boisku pojawili się kibice gospodarzy, którzy zwyzywali naszych zawodników (głównie rasistowskimi obelgami). Pewnie cała sytuacja zakończyłaby się szybciej i nie w taki sposób, gdyby nie zawodnik LKS Ciechów z nr 16, który rzucił się na naszego zawodnika z pięściami i ponownymi wyzwiskami. Wtedy oskarżony kibic wbiegł na boisko i zaczął bronić zawodnika przed praktycznie całą drużyną z Ciechowa.

Z relacji świadków wynika, że zawodnik z Ciechowa ma rozciętą brodę od uderzenia łokciem lub pięścią, oczywiste jest chyba również to, że gdyby jakiekolwiek narzędzie zostało użyte to jeden człowiek został by skatowany przez całą drużynę Ciechowa. Niestety mimo, iż zszedł o własnych siłach z boiska (do tego rasistowsko wyzywany za kolor skóry) to na stronie drużyny z Ciechowa, ktoś zamieścił inne informacje i mamy nadzieję, że zostanie to wyjaśnione przez policję. Do tego czasu prosimy o nierzucanie osądów przez osoby, które zajścia w ogóle nie widziały.

Jesteśmy klubem, który nie słynie z awanturniczych spotkań i patologicznych zachowań, a w naszej historii nigdy nie mieliśmy tego typu sytuacji. Przy klubie działa grupa kibiców, która prowadzi zorganizowany i kulturalny doping na naszych meczach (akurat w dniu dzisiejszym nie była obecna w Ciechowie), nasi zawodnicy oraz kibice nigdy nie byli uczestnikami rozrób i awantur podczas i po meczach. Jako klub potępiamy jakiekolwiek przejawy przemocy i niesportowych zachować podczas wydarzeń sportowych.

Prosimy aby zachować umiar w ferowaniu jakichkolwiek wyroków i oskarżeń, które mogą nie mieć poparcia w faktach i dowodach.

 

Jak było w rzeczywistości? Będą to wyjaśniać zarówno policja, jak również Dolnośląski Związek Piłki Nożnej. Z pewnością wiele będzie zależało od tego, jak wydarzenia opisał arbiter spotkania.

 

 

Również policja w Środzie Śląska nie potwierdza użycia niebezpiecznego narzędzia.

 

źródło i fot. LKS Ciechów Facebook, Piast Lutynia Facebook 

 

 

1 thought on “Krwawa bójka na meczu B klasy. Nowe okoliczności [AKTUALIZACJA]”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *