GreenPost okręgówka Wrocław

Mirków i Prusice odskakują, drużyny walczące o utrzymanie dołują

Czy sprawa awansu do IV ligi jest przesądzona? Oczywiście, że nie, ale patrząc jaką formę prezentuje na początku wiosny GKS Mirków, to ciężko wskazać ekipę, która będzie mogła powstrzymać zespół Bartosza Mazura. Choć trzeba pamiętać, że do końca sezonu jeszcze sporo czasu.

Atak na meczu B klasy. Nie było ostrego narzędzia? [AKTUALIZACJA]

Tym razem GKS robił KP Brzeg Dolny Suchy Dwór 11:0. Łupem bramkowym podzielili się: Jarosław Gołda – 4, Dariusz Góral – 3, Marcin Kisiel, Paweł Wójcik, Lansana Conde i Radosław Tryba. W sumie w czterech meczach na wiosnę lider zdobył 12 punktów z bilansem bramek 25:2.

Wydarzeniem kolejki był mecz w Kobierzycach, gdzie GKS podejmował innego faworyta do awansu Orła Prusice. Goście prowadzili już 3:0 (bramki strzelali Mateusz Kulikowiec, Hubert Miara oraz Adrian Bergier), ale pod koniec I połowy Dawid Błachut zdobył dwa gole dla gospodarzy. Do remisu jednak nie udało się doprowadzić, a pod koniec meczu czwartego gola dla przyjezdnych zdobył Patryk Krajewski.

Hit dla Bielawianki, remis lidera. Ważna wygrana Wiwy

GKS spadł na 5. miejsce w tabeli i traci już do drużyny z Prusic 11 punktów. Trzeci – ze stratą 8 punktów do lidera i 7 do wicelidera – jest Mechanik Brzezina. Ma on jednak jeszcze jeden zaległy mecz do rozegrania. Tym razem podopieczni Jacka Kucharskiego zremisowali 1:1 w Radwanicach z Kolektywem. Gospodarze prowadzili po samobójczym trafieniu Pawła Pisarskiego, wyrównał Filip Janiak. Mechanik dość kiepsko rozpoczął rundę – od dwóch remisów i porażki.

Punkt mniej od brzezinian ma Zachód Sobótka. W ostatniej kolejce skromnie wygrał we Wrocławiu z Wratislavią 1:0. Gola na wagę trzech punktów zdobył Marcin Olejnik.

Grupę drużyn środka tabeli otwiera Polonia Środa Śląska, która wygrała w Strzelinie 2:1. Goście prowadzili do przerwy 2:0 po trafieniach Krzysztofa Rożka i Adama Andrusiaka. Po zmianie stron honorowego gola dla Strzelinianki zdobył Krzysztof Rogan.

Ważny dla układu tabeli w jej dolnych rejonach mecz rozegrano w Bierutowie. Widawa uległa Czarnym Jelcz-Laskowice. Losy spotkania rozstrzygnęły się w II połowie. Goście po dwóch trafieniach Radosława Florka i jednym Pawła Musiała prowadzili już 3:0. Rozmiary porażki zmniejszył Krzysztof Bezak.

Również trzy gole, tyle że bez strat własnych, rywalowi z Sadowic zaaplikowali gracze z Żórawiny. Strzelali Mateusz Królik oraz Kamil Kaczmarek x 2.

Orzeł, podobnie jak Wratislavia, są w coraz gorszej sytuacji w tabeli. Bezpieczna strefa oddala się z każdym przegranym meczem. Ze spadkiem już pogodzeni są natomiast w Brzegu Dolnym. W GreenPost wrocławskiej okręgówce spadają 3 zespoły, bowiem Bystrzyca Kąty Wrocławskie została zdegradowana już jesienią. Warto pamiętać, że liczba spadkowiczów może się powiększyć w zależności od ilości spadkowiczów z III, a co za tym idzie, również z IV ligi.

• GKS Kobierzyce – Orzeł Prusice 2:4
  • Kolektyw Radwanice – Mechanik Brzezina 1:1
  • GKS Mirków – KP Brzeg Dolny 11:0
  • KS Żórawina – Orzeł Sadowice 3:0
  • Strzelinianka Strzelin – Polonia Środa Śląska 1:2
  • Widawa Bierutów – Czarni Jelcz-Laskowice 1:3
  • Wratislavia Wrocław – Zachód Sobótka 0:1
  • Pauza: Energetyk Siechnice.