Strajk sędziów rozszerza się

Strajk sędziów rozszerza się. 10 zł brutto ich nie przekonało

Strajk sędziów w okręgu wałbrzyskim rozszerza się. Do arbitrów z Kłodzka dołączają sędziowie ze Świdnicy i Wałbrzycha. DolZPN zaproponował 10 zł brutto podwyżki od nowego sezonu oraz coroczną podwyżkę o wskaźnik inflacji.

 

Krwawa bójka na meczu B klasy. Nowe okoliczności [AKTUALIZACJA]

Pod koniec marca sędziowie z delegatury Kłodzko ogłosili strajk i wzięli długoterminowe urlopy. Swój protest motywowali „brakiem reakcji ze strony DolZPN na zgłaszany przez sędziów w sierpniu 2017 roku problem niskich ekwiwalentów sędziowskich”. Sędziowie czuli się oszukani, bowiem – ich zdaniem – obiecano nam im rocznie podnoszenie stawek o rewaloryzację, do czego nie doszło. Na dodatek przez siedem miesięcy nie podjęto rozmów na temat zmian.

 

Teraz do kolegów z Kłodzka dołączają arbitrzy z Wałbrzycha oraz Świdnicy. W ostatni weekend kwietnia może więc zabraknąć arbitrów nie tylko na meczach klasy B lub rozgrywek młodzieżowych, ale również w A klasie i okręgówce.

 

Mirków i Prusice odskakują, drużyny walczące o utrzymanie dołują

W miniony czwartek we Wrocławiu odbyło się spotkanie prezesa DolZPN Andrzeja Padewskiego z przewodniczącymi Kolegiów Sędziów i przewodniczącym KS DZPN w sprawie ekwiwalentów sędziowskich. Szef związku zaproponował 10 zł brutto podwyżki od nowego sezonu dla sędziów na każdym poziomie rozgrywkowym od IV ligi do młodzików. Ponadto co roku ekwiwalenty mają rosnąć o wskaźnik inflacji.

 

Jak przekazano sędziom po spotkaniu, stanowisko prezesa Padewskiego jest następujące: „Kto nie chce sędziować za te stawki to nie musi, będą w razie braków sędziować sędziowie klubowi. Kto nie chce sędziować w tym sezonie może złożyć licencję, a na nowy sezon nie wykupywać nowej. Na wyższe stawki nie ma jakichkolwiek szans. Decyzja należy do każdego sędziego.

 

Wydaje się, że droga do porozumienia daleka. Arbitrzy wydają się zdeterminowani w walce o wyższe podwyżki (mówi się o ok. 30 zł dla sędziego).

 

Na razie nie słychać jednak, żeby strajk sędziów rozszerzył się na inne okręgi. Co nie zmienia faktu, że wkrótce w okręgu wałbrzyskim będą spore problemy.

 

 

 

2 thoughts on “Strajk sędziów rozszerza się. 10 zł brutto ich nie przekonało”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *