IV liga zachód

IV liga zachód: Remis w Głogowie, wysokie wygrane Orkana i AKS-u

21. kolejka IV ligi zachód. W meczu na szczycie remis w Głogowie. Orkan gromi Nysę, a AKS pewnie pokonuje Włókniarza.

Kaczmarek jak Ronaldo. Gol przewrotką i emocje w hicie

W hicie 21. kolejki IV ligi zachodniej rezerwy Chrobrego zremisowały z liderem Apisem Jędrzychowice 2:2. Więcej o meczu w Głogowie pod linkiem powyżej.

Apis zachował 1. miejsce w tabeli, ale przewaga nad drugim AKS-em Strzegom stopniała do jednego punktu. Strzegomianie pokonali Włókniarza Mirsk 4:1, choć od 4 min. przegrywali po golu Damiana Górgula. Wyrównał Roland Emeka, a przed przerwą gospodarze objęli prowadzenie po samobójczym trafieniu Jakuba Dasiaka. W II połowie dwa gole dołożył Kamil Sadowski.

Horror przy Oporowskiej, derby dla Pogoni. Hat-trick „Ostrego”

Ostre strzelanie urządzili sobie zawodnicy Orkana Szczedrzykowice, który rozbił Nysę Zgorzelec 8:0. Orkan, podobnie jak Chrobry II, jeszcze nie przegrał na wiosnę.

Trzecią drużyną jest Górnik Złotoryja, który – po trzech wygranych z rzędu – tym razem musiał zadowolić się jednym punktem. W meczu z Karkonoszami goście dwa razu obejmowali prowadzenie (Bartosz Poszelężny, Daniel Gałach), a gospodarze dwukrotnie doprowadzali do remisu (Mateusz Dudzic, Bartosz Haniecki).

Ostre strzelanie urządzili sobie w Legnicy gracze Orkana Szczedrzykowice. Pod wodzą Piotra Piwowarczyka rozbili Nysę Zgorzelec 8:0. Gole strzelali: Marcin Ogórek – 3, Adam Kłak 81, Bartosz Światły, Tomasz Kociszewski, Dawid Śliwiński oraz Jakub Kruk.

Osiem goli padło również w Kowarach, gdzie Olimpia podejmowała Spartę Grębocice. W tym wypadku jednak doszło do podziału punktów, a mecz zakończył się remisem 4:4.

Kolejną wpadkę na wiosnę zaliczyła Stal Chocianów. Tym razem podopieczni Konrada Janczaka przegrali u siebie z ostatnią Olimpią Kamienna Góra. Goście prowadzili po strzale Marcina Hadały, ale szybko wyrównał Sebastian Burda. Ale jeszcze przed przerwą drugiego gola dla przyjezdnych zdobył Aleksander Duda. Rezultat pod koniec spotkania podwyższył Bogdan Buda.

Z trzema punktami oraz trzema bramkami na koncie z Boguszowa-Gorców wyjechała Odra Ścinawa. Losy spotkania z Górnikiem rozstrzygnęły się w ostatnim kwadransie, a na listę strzelców wpisali się Damian Smolny, Grzegorz Lichwa oraz Mikołaj Ptak.

Pierwszej porażki na wiosnę doznała Orla Wąsosz. Podopieczni Piotra Bolkowskiego przegrali w Giebułtowie z Sudetami 1:2. Gospodarze prowadzili po bramkach Serhii Tarana i Sebastiana Andruchowa. W ostatniej minucie honorowe trafienie dla gości zaliczył Przemysław Bobkiewicz.