TOP 10 drużyn na początku rundy wiosennej

IV liga dolnośląska. TOP 10 drużyn początku rundy wiosennej

Za nami pięć wiosennych kolejek w IV lidze dolnośląskiej. To jedna-trzecia rundy wiosennej. Sprawdziłem, kto najlepiej wystartował w rozgrywkach. Oto TOP 10 drużyn na początku rundy wiosennej.

 

Remis w Głogowie, wysokie wygrane Orkana i AKS-u

Niestety, pogoda sparaliżowała początek wiosny, dlatego w grupie wschodniej drużyny różnią się liczbą rozegranych meczów. Niektóre mają na koncie już 6 spotkań, inne zaledwie cztery. Na zachodnie wszystkie drużyny mają tyle samo spotkań w całym sezonie, ale dwie mają o jeden mecz więcej od reszty patrząc tylko na wiosnę (mecz AKS Strzegom – Odra Ścinawa został przełożony jeszcze z jesieni).

 

Dlatego biorąc to pod uwagę, zestawienie najlepszych drużyn na początku wiosny w IV lidze (w obu grupach razem) powstało na podstawie procentu zdobytych punktów (na ilość możliwych do zdobycia), a nie samej liczby punktów.

 

Horror przy Oporowskiej, derby dla Pogoni. Hat-trick „Ostrego”

Żadna drużyna nie ma na wiosnę kompletu punktów, ale aż sześć nie przegrało jeszcze meczu. Najbliżej tego była Bielawianka, która jeszcze w 95 min. meczu z Unią Bardo prowadziła 3:2 i gdyby tak się skończyło, byłoby to piąte wiosenne zwycięstwo drużyny z Bielawy. Spotkanie zakończyło się ostatecznie remisem 3:3.

 

Ale Bielawianka i tak otwiera zestawienie najlepszych dolnośląskich czwartoligowców na wiosnę. Lepszymi bramkami wyprzedza Piast Żerniki oraz Górnika Złotoryja. Obie ekipy to rewelacje rundy w swoich grupach. Zwłaszcza górnicy, którzy byli jednym z głównych kandydatów do spadku (6 punktów po jesieni), a już awansowali na 13. miejsce w tabeli grupy zachodniej.

 

MiejsceDrużyna% zdobytych punktówBilans bramkowy
1Bielawianka Bielawa
86,617:6
2Piast Żerniki Wrocław86,612:5
3Górnik Złotoryja86,610:4
4Foto-Higiena Gać77,716:6
5Śląsk II Wrocław 7513:7
6Sokół Wielka Lipa759:6
7Orkan Szczedrzykowice73,313:3
8Chrobry II Głogów73,314:6
9AKS Strzegom72,212:6
10Apis Jędrzychowice66,614:5

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *