III liga runda wiosenna

III liga. Remisowe derby w Żmigrodzie, mocna końcówka lidera

24. kolejka III ligi. W Żmigrodzie Piast zremisował ze Ślęzą. Cenny punkt z Brzegu przywiozły rezerwy Miedzi. Blamaż rezerw Zagłębia, kiepska postawa Lechii. Piorunująca końcówka lidera z Polkowic.

IV liga dolnośląska. TOP 10 drużyn początku rundy wiosennej

W Żmigrodzie kibice obejrzeli derby ze Ślęzą. Mecz w pierwszej połowie nie zachwycił, a drugiej padły i bramki, i było też ciekawiej. Ostatecznie spotkanie zakończyło się podziałem punktów. Gospodarze objęli prowadzenie po bramce Michała Kiecy w 52 min. Wyrównał w 81 min. Tobiasz Jarczak.

Tempa nie zwalnia lider z Polkowic. Choć tym razem o zwycięstwo nie było łatwo. Losy meczu z Rekordem Bielsko-Biała w ostatnich minutach spotkania. W ciągu dwóch minut do bramki trafili Maciej Bancewicz i Wiktor Kobiela, a więc dwaj rezerwowi, którzy pojawili się na murawie w II połowie.

Kluby zwolnione z opłat za drużyny dziecięce i młodzieżowe

Inaczej niż w Polkowicach było w Dzierżoniowie. Lechia mecz z BKS Stalą Bielsko-Biała rozpoczęła od prowadzenia już w 9 min. po trafieniu Grzegorza Borowego. Później było już tylko gorzej, po zmianie stron fatalnie. Goście strzelili trzy gole i wywieźli z Dolnego Śląska trzy punkty. Była to druga porażka z rzędu i trzeci mecz bez wygranej trójkolorowych.

Jeszcze gorzej zaprezentowały się rezerwy Zagłębia, które w Zdzieszowicach zostały rozbite przez Ruch 4:0. W składzie lubinian zagrali m.in. Martin Nespor i Daniel Dziwniel. Było to 4 spotkanie bez wygranej podopiecznych Piotra Jacka.

Z kolei liczba meczów bez 3 punktów Miedzi II wzrosła do pięciu. Ale akurat remis w Brzegu należy uznać za sukces legniczan.