IV liga wschód

IV liga wschód: Lider gromi, dwa hat-tricki. Nysa w końcu wygrywa. 100% Fojny

22. kolejka IV ligi wschód. Ciekawa sobota na boiska wschodniej grupy IV ligi. Lider z Gaci gromi outsidera. Dwa hat-tricki w Gaci i Oleśnicy. Pierwsze punkty na wiosnę Nysy. Górnik znów zwycięski.

Remisowe derby w Żmigrodzie, mocna końcówka lidera

Gdy spotykają się lider z ostatnią drużyną w tabeli wyniku można się spodziewać. Karolina Jaworzyna Śląska do przerwy meczu w Gaci trzymała się dzielnie i przegrywała tylko 0:2, ale po przerwie worek z bramkami się rozwiązał. Foto-Higiena ostatecznie wygrała 7:0. Hat-tricka ustrzelił Michał Gałaszewski, po jednym trafieniu zanotowali Łukasz Orzechowski, Marcin Musiał, Dominik Wejerowski i Igor Wargin.

Wicelider z Bielawy zremisował w Wołowie 1:1. Goście prowadzili po bramce Marcosa, z rzutu karnego wyrównał Igor Nagorny. Dla gości był to 6. mecz bez porażki, ale drugi podział punktów z rzędu.

IV liga dolnośląska. TOP 10 drużyn początku rundy wiosennej

Potknięcie Bielawianki wykorzystał Śląsk II. Wrocławianie wygrali w Oleśnicy z Pogonią 3:1 po trzech bramkach Adriana Łyszczarza. Honorowego gola dla gospodarzy strzelił Piotr Kotwa.

Na właściwe „tory” wrócił Sokół Marcinkowice, który po środowej wysokiej porażce z Polonia Trzebnica 1:5, tym razem wygrał w Ząbkowicach Śląskich 2:0. Dwie bramki w ostatnim kwadransie zdobył Rafał Rybiński.

Tymczasem Polonia uległa u siebie rozpędzonemu Piastowi Żerniki Wrocław. Goście prowadzili po golu Piotra Tylki, a na 2:0 podwyższył Mateusz Czerwiński. Gospodarze złapali kontakt w 80 min. po trafieniu Sebastiana Szefnera i mocniej zaatakowali. Do remisu jednak nie zdołali doprowadzić, a w 4 minucie doliczonego czasu gry na 3:1 dla gości strzelił Damian Głęboki.

Wielkie emocje przezywali kibice w Kłodzko. Nysa na wiosnę jeszcze nie zdobyła punktu i dwa razy przegrywała – 0:1 i 1:2 – z Polonią-Stalą Świdnica. Bramki dla gości strzelili Robert Myrta i m Kamil Szczygieł. A jednak Nysy wygrała. Najpierw dla gospodarzy trafił Adam Bońkowski, a w ostatnich trzech minutach meczu Bartosz Mróz najpierw wyrównał, a później zapewnił Nysie pierwsze punkty na wiosnę.

Trzecią wygraną z rzędu i trzecią pod wodzą nowego trenera Jacka Fojny odniósł Górnik Wałbrzych. Bramki w spotkaniu z Wiwą Goszcz strzelali w II połowie Kamil Młodziński i Damian Chajewski.

Tymczasem Unia Bardo wygrała z Sokołem Wielka Lipa 3:1, choć zawodnicy obu drużyn strzelili po dwa gole. Niestety, Mateusz Musiał zrobił to do własnej bramki. Dla Unii trafiali ponadto Tomasz Robak i Daniel Chęciński. Bramkę dla przyjezdnych zdobył Artur Kierat.