IV liga zachód

IV liga zachód: Zemsta Orkana, kolejny pogrom Nysy. Czołówka wygrywa

22. kolejka IV ligi zachód. W prestiżowym meczu z podtekstami Orkan wygrywa w Złotoryi. Czołówka wygrywa swoje mecze. Kolejny pogrom piłkarzy Nysy. Podział punktów na dnie tabeli.

Hejt na własnych zawodników. Prezes apeluje do kibiców

Na mecz z Górnikiem Złotoryja w Orkanie czekali szczególnie. Tam właśnie trafił w przerwie zimowej trener Eugeniusz Oleśkiewicz, który przybył do beniaminka z misją ratowania IV ligi. Jego rozstanie z klubem ze Szczedrzykowic odbyło się w atmosferze pełnej niedomówień, a sam klub znalazł się w tak trudnej sytuacji, że pojawiła się obawa, czy wystartuje na wiosnę. Na szczęście udało się wszystko dopiąć organizacyjnie, a Orkan pokazuje że wciąż jest jedną z najmocniejszych ekip w IV lidze. W Złotoryi wygrał 1:0 po golu Łukasza Filipiaka w 74 min.

Była to pierwsza porażka Górnika na wiosnę. Orkan jest jedną z dwóch drużyn na zachodzie, które jeszcze w tej rundzie nie przegrały. Drugą są rezerwy Chrobrego, które tym razem zremisowały na wyjeździe 2:2 z Orlą Wąsosz. Goście byli bliscy zwycięstwa, ale bramkę na remis strzacili w 92 minucie. Gole strzelali Robert Sobieraj i Damian Szaciło oraz Bartosz Machaj i Paul Filipowicz.

Wandale na stadionie Nysy Kłodzko. Jest nagroda za pomoc w ich namierzeniu

Na szczycie tabeli bez zmian. W sobotę AKS Strzegom wygrał w Grębociach 2:0 i na jeden dzień został liderem. W niedzielę Apis pokonał u siebie Olimpię Kowary 4:1 i wrócił na 1. miejsce.

Po środowej porażce 0:8 z Orkanem, kolejnego pogromu doznali piłkarze ze Zgorzelca. Tym razem 1:6 u siebie z Sudetami Giebułtów. Bramki dla przyjezdnych strzelali: Sebastian Andruchów, Serhii Taran, Radosław Szajwaj, Adrian Schónung i Kamil Kurianowicz – 2. Honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Daniel Piechno.

Nie wiedzie się również Karkonoszom. W Ścinawie przegrała w niedzielę z Odrą 0:2 i był to piąty mecz bez wygranej z rzędu jeleniogórzan.

Przełamała się za to Stal Chocianów. Po trzech porażkach z rzędu stalowcy wygrali w Mirsku 3:1. Losy spotkania rozstrzygnęły się w II połowie. Rafał Burda x 2 i Mateusz Bartuzel zapewnili przyjezdnym wygraną. Honorowego gola dla Włókniarza strzelił Adrian Badura.

W meczu dwóch ostatnich drużyn w tabeli podział punktów. Olimpia Kamienna Góra zremisowała z Górnikiem Boguszów-Gorce 2:2. Bramki strzelali: Bogdan Buda i Konrad Domin oraz Ryszard Bejnarowicz x 2.