Pogoń Kowalów – KP 86 Borek Strzeliński

Regulamin kontra fair play. Pierwsze punkty walkowerem

Niecodzienna sytuacja w meczu B klasy. Goście nie dostarczyli sprawozdania na czas, a jak w końcu „dojechało”, to ani sędzia, ani gospodarze już grać nie chcieli.

Skandal na meczu juniorów. Awantura i przyjazd policji

Mecz Pogoń Kowalów – KP 86 Borek Strzeliński miał odbyć się w niedzielę. Pierwszy gwizdek sędziego zaplanowany był na 14. I zabrzmiał, a 15 minut później zabrzmiał po raz drugi, tym razem oznajmiając zakończenie zawodów. Goście zapewne zostaną ukarani walkowerem, ale będzie to dość nietypowy walkower.

Tak wydarzenia z niedzielnego popołudnia relacjonuje klub z Borka Strzelińskiego na facebooku:

Dzisiejszy mecz z Pogonią Kowalów nie odbył się. Z przyczyn losowych nie byliśmy w stanie dostarczyć papierowej wersji protokołu na czas. Wszystkie dane były wpisane do extranetu. Zapewniliśmy dostarczenie protokołu podczas trwania ewentualnej pierwszej połowy, ale sędzia odgwizdał zakończenie zawodów o 14:15, a o 14:20:15 (15 sekund po wyznaczonym przez niego czasie) odmówił powrotu na boisko, mimo dostarczenia protokołu. Cały czas dysponowaliśmy składem.

Nie pomogli gospodarze którzy twierdzili, że na własnym boisku mieli tylko 1 (jeden) – swój egzemplarz formularza protokołu. Natychmiast po gwizdku sędziego zaczęli ściągać siatki i twierdzili, że 4 zawodników z ich składu pojechało już do domu.

Pełne prawo, fakt. Ale czy „Łączy nas piłka”?

Ostatnie pytanie oczywiście retoryczne. Wszystko odbyło się zgodnie z regulaminem, ale czy zgodnie z fair play? Każdy może sobie sam odpowiedzieć na to pytanie.

Być może niechęć gospodarzy do rozegrania spotkania wzięła się stąd, że zdobyte walkowerem punkty będą ich pierwszymi w sezonie. Dotąd przegrali bowiem wszystkie mecze ligowe.

1 thought on “Regulamin kontra fair play. Pierwsze punkty walkowerem”