Sokół Marcinkowice - Lechia Dzierżoniów w finale dolnośląskiego Pucharu Polski

Sokół Marcinkowice – Lechia Dzierżoniów w finale dolnośląskiego Pucharu Polski

W środę, 25 kwietnia odbyły się dwa mecze półfinałowe dolnośląskiego Pucharu Polski. Sudety Giebułtów uległy Sokołowi Marcinkowice 0:3, a Lechia Dzierżoniów pokonała faworyzowany KS Polkowice 3:2.

Skandal na meczu juniorów. Bójka i przyjazd policji

W półfinałach dolnośląskiego Pucharu Polski zagrali zdobywcy okręgowych Pucharów na Dolnym Śląsku. Los zdecydował, że w jednym półfinale zmierzą się dwaj trzecioligowcy, a w drugim dwaj czwartoligowcy. W meczu tych drugich Sokół Marcinkowice nie pozostawił złudzeń, kto jest lepszy. Przedstawiciel grupy wschodniej wygrał 3:0. Bramki strzelali Bartłomiej Płomiński, Tomasz Rudolf oraz Rafał Rybiński.

Finał w Giebułtowie musiał zostać na pewien czas przerwany, bowiem jeden z zawodników gospodarzy musiał zostać zabrany przez karetkę do szpitala. Groźnej kontuzji nabawił się blokując w ostatniej chwili strzał zawodnika Sokoła.

Regulamin kontra fair play. Pierwsze punkty walkowerem

W drugim półfinale, mimo że mecz odbył się w Dzierżoniowie, faworytem był KS Polkowice – lider III ligi. Na wiosnę podopieczni Enkeleida Dobi’ego wygrali wszystkie mecze ligowe. W meczu pucharowym musieli jednak uznać wyższość gospodarzy, którzy wygrali 3:2.

Bohaterem meczu był napastnik gospodarzy Damian Niedojad, który ustrzelił hat-tricka. Zwycięska bramka padła w 91 minucie spotkania, gdy wydawało się, że o losie awansu do finału zdecydują rzuty karne.