Wielkie derby Muchoboru

Wielkie derby Muchoboru w niedzielę na… Gądowie

W niedzielę, 29 kwietnia o 15 na stadionie przy ulicy Lotniczej 72 odbędą się drugie w tym sezonie derby Muchoboru Wielkiego pomiędzy Sportingiem Wrocław oraz Muchoborem Wrocław.

 

Sokół – Lechia w finale dolnośląskiego Pucharu Polski

Mecz Sporting – Muchobór odbędzie się w ramach 18. kolejki XI grupy wrocławskiej B klasy. Zapowiada się ciekawy mecz nie tylko ze względu na derby, ale również dlatego, że obie drużyny aktualnie znajdują się w górnej połowie tabeli. Sporting zajmuje 3. miejsce, a Muchobór jest 6. Oba zespoły dzieli 6 punktów w tabeli.

 

W rundzie jesiennej, w meczu rozgrywanym na Sołtysowicach, Muchobór grający wówczas w roli gospodarza uległ w meczu na wodzie Sportingowi 1:2. Teraz ekipa Łukasza Nowotnego pała rządzą rewanżu, który odbędzie się na… Gądowie, a dokładnie na stadionie przy ul. Lotniczej.

 

Skandal na meczu juniorów. Bójka i przyjazd policji

Niestety, derby Muchoboru znów odbędą się poza Muchoborem, bowiem na boisko przy ul. Trawowej, na którym oba zespoły grają na co dzień, nowo wyłożona trawa w jednym z pól karnych jeszcze się dostatecznie nie ukorzeniła.

 

Nawet jednak na Lotniczej zapowiada się nie lada wydarzenie. Przedstawiciele Muchoboru mocno rozpropagowali wydarzenie nie tylko wśród lokalnej społeczności. Na spotkanie wybierają się groundhoppersi spoza Wrocławia, a nawet z… Sieradza (https://www.facebook.com/8ligaTV/)!

 

Trwa również twitterowa akcja #PiwoZaHasztag – w przypadku zapowiedzi wizyty oraz umieszczenia zdjęcia z meczu z #MuchobórMusisz osoba otrzyma na koszt klubu zimne piwo (https://twitter.com/WKSMuchobor)

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *