IV liga zachód

IV liga zachód: 3:2 w hicie kolejki. AKS pokonał lidera i zajął jego miejsce

23. kolejka IV ligi zachód. AKS Strzegom wygrał z Apisem Jędrzychowice 3:2 i awansował na 1. miejsce w tabeli. Świetna passa Odry trwa. Wysokie zwycięstwa Chrobrego II i Karkonoszy.

Czołówka na 2:0. Ważne wygrane MKP i Polonii

Wydarzeniem kolejki był mecz w Strzegomiu, gdzie wicelider podejmował lidera. Goście z Jędrzychowic prowadzili 2:0 już po 23 minutach, po golach Krzysztofa Pieśkiewicza i Łukasza Chodygi. Przed przerwą rozmiary porażki zmniejszył Roland Emeka, a zaraz po zmianie stron był remis po bramce Damiana Sobczaka. Mimo że spotkanie było emocjonujące do końca – to o wyniku przesądziła bramka z 51 min. , kiedy do bramki Apisu po raz drugi trafił Roland Emeka. Dzięki wygranej podopieczni Roberta Bubnowicza awansowali na fotel lidera. Mają obecnie dwa punkty przewagi przewagi nad Apisem.

Trzeci w tabeli Orkan Szczedrzykowice uległ w Legnicy Odrze Ścinawa 0:1. To z pewnością niespodzianka, choć nie sensacja patrząc na ostatnią formę gości. Sobotnia wygrana była czwartą z rzędu wygraną Odry. Zwycięskiego gola strzelił Patryk Długosz.

Sensacja w Polkowicach, koniec passy Piasta. Derby dla Ślęzy

AKS i Odra to najlepsze drużyny na wiosnę na zachodzie. W czubie są również Chrobry II Głogów i Sudety Giebułtów, które w sobotę dopisały sobie po trzy kolejne punkty. Głogowianie rozbili Nysę Zgorzelec 5:0. Bramki strzelali Bartosz Machaj, Paul Filipowicz, Damian Kowalczyk – 2 oraz Łukasz Szczepaniak.

Sudety z kolei wygrał w Złotoryi 2:1. Górnik tym samym mocno wyhamował swój zwycięski marsz z początku wiosny i mocno skomplikował swoją sytuację w kontekście walki o utrzymanie się w IV lidze.

Coraz gorsza jest sytuacja Olimpii Kamienna Góra i Górnika Boguszów-Gorce. Olimpia, która na wiosnę potrafiła już sprawić niespodziankę, nie miała tym razem zbyt wiele do powiedzenia w Jeleniej Górze, gdzie uległa Karkonoszom 0:8. Łupem strzeleckim podzielili się: Fabio Proietti, Raivis Vitolnieks, Daniel Gałach – 2, Patryk Bębenek, Robert Lekszycki – który po przerwie ustrzelił klasycznego hat-tricka.

Górnicy ulegli skromnie 0:1 u siebie Stali Chocianów (gol Damiana Podziewskiego), ale faktem jest że nie wygrali na wiosnę ani razu. Dwa remisy w 7 meczach to trochę za mało by włączyć się do walki o czwartoligowy byt.

Obok Górnika są jeszcze dwie drużyny bez wygranej na wiosnę. Co ciekawe obie – Włókniarz Mirsk i Olimpia Kowary – jesienią prezentowały się całkiem dobrze. I tylko dzięki temu – przynajmniej na razie – widmo degradacji nie zagląda im w oczy.

Olimpia tym razem bezbramkowo zremisowała z Orlą Wąsosz. Włókniarz przegrał w Grębocicach 1:3. Dzięki tej wygranej Sparta odskoczyła nieco od strefy spadkowej.