Strajk sędziów został zawieszony

Strajk sędziów. Miał się rozszerzać, a został… zawieszony

Strajk sędziów z Kłodzka został zawieszony. Co ciekawe, nastąpiło to w momencie, gdy miał się rozszerzyć o arbitrów ze Świdnicy i Wałbrzycha.

 

Kasa, sprzęt, a może… piwko. Jak motywują rywali swoich rywali?

Na początku kwietnia sędziowie z delegatury Kłodzko ogłosili strajk i wzięli długoterminowe urlopy. Swój protest motywowali „brakiem reakcji ze strony DolZPN na zgłaszany przez sędziów w sierpniu 2017 roku problem niskich ekwiwalentów sędziowskich”. Sędziowie czuli się oszukani, bowiem – ich zdaniem – obiecano nam im rocznie podnoszenie stawek o rewaloryzację, do czego nie doszło. Na dodatek przez siedem miesięcy nie podjęto rozmów na temat zmian.

 

Na przełomie kwietnia i maja do kolegów z Kłodzka milei dołączyć arbitrzy z Wałbrzycha oraz Świdnicy. Nie zdążyli jednak, bowiem strajk został zawieszony 27 kwietnia.

 

Darmowy kurs na sędziów klubowych

„Sędziowie KS PPN Kłodzko zawieszają zbiorowy strajk który prowadzili od początku kwietnia do czasu postanowień PZPN w sprawie ekwiwalentów. Sędziowie KS Kłodzko jako mała grupa ludzi w środowisku piłkarskim osiągnęła swoje nagłaśniając naszą sprawę (Radio Wrocław, Gazeta Wrocławska, Portale informacyjne). Poprzez nasze działanie Zarząd Dolnośląskiego Związku Piłki Nożnej w końcu zajął się tematem ekwiwalentów. Jako KS Kłodzko dołączyliśmy do naszych kolegów protestujących w różnych miejscach Polski, efektem czego sprawą ekwiwalentów zajął się Polski Związek Piłki Nożnej. Dziękujemy tym co nasz wspierali, a tym co byli przeciwko nam, mamy nadzieje, że nas zrozumieli. Dziękujemy za wpisy, te co była za i te co były przeciw nam, wszystko miało charakter wymiany poglądów oraz prowadzenie dialogu z naszej strony” – czytamy na fanpage protestujących arbitrów.

 

Przypomnijmy, że prezes DolZPN Andrzej Padewski zaproponował 10 zł brutto podwyżki od nowego sezonu dla sędziów na każdym poziomie rozgrywkowym od IV ligi do młodzików. Ponadto co roku ekwiwalenty ma rosnąć o wskaźnik inflacji.

 

Sędziowie domagali się wyższej kwoty – w mediach pojawiało się od 20 do 30 zł podwyżki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *