III liga runda wiosenna

III liga. Byli blisko zwycięstwa, wracają do domu z niczym [BRAMKI]

W meczu na szczycie 26. kolejki III ligi Stal Brzeg podejmowała KS Polkowice. Goście mieli zwycięstwo na wyciągnięcie ręki, ale wrócili do domu nawet bez jednego punktu.

Spadki i awanse w sezonie 2017/18 na Dolnym Śląsku

3 maja dokończona została 26. kolejka III ligi. Choć zostało rozegrane tylko jedno spotkanie, to nie byle jakie. Mecz na szczycie Stal Brzeg – KS Polkowice. Pierwsza połowa nie dostarczyła ani bramek, ani zbyt wielu emocji. Ani jednych, ani drugich nie brakowało po zmianie stron. Gospodarze objęli prowadzenie zaraz po przerwie. Polkowiczanie odpowiedzieli z nawiązką – dwa gole Maciej Bancewicza i KS prowadził od 68 minuty.

Niestety, końcówka należała do gospodarzy. W 83 min. wyrównał Dominik Bronisławski. W doliczonym czasie gry przyjezdnym uciekł nawet jeden punkt – dwie bramki gospodarzy i Stal wygrała 4:2.

III liga. Pięć na pięć. Komplet zwycięstw naszych trzecioligowców

Dla polkowiczan była to druga porażka z rzędu. Podopieczni Enkeleida Dobi’ego spadli na 3. miejsce w tabeli, ale mają tylko jeden punkt straty do lidera. Choć trzeba pamiętać, że Gwarek ma jeden mecz mniej rozegrany.

Tymczasem walka o awans do II ligi rozpoczyna się od początku, bowiem różnice między czołową piątką są minimalne.