Foto-Higiena Gać - Śląsk II Wrocław

Mecz na szczycie IV ligi wschód Foto-Higiena – Śląsk II. Zdecyduje o mistrzostwie?

Ten mecz może zdecydować o mistrzostwie w grupie wschodniej IV ligi. W sobotę lider Foto-Higiena Gać podejmie wicelidera Śląsk II Wrocław.

 

Spadki i awanse w sezonie 2017/18 na Dolnym Śląsku

Do końca rozgrywek IV ligi zostało siedem kolejek, więc wiele może jeszcze się zdarzyć. Patrząc jednak na formę czołowych drużyn zbyt wielu wpadek chyba nie należy się spodziewać. Dlatego sobotni mecz w Gaci może zdecydować nawet o 1. miejscu w grupie wschodniej IV ligi.

 

Foto-Higiena ma aktualnie 6 punktów przewagi nad rezerwami Śląska, ale wrocławianie mają jeden mecz mniej rozegrany. Biorąc pod uwagę fakt, że podopieczni Tomasza Horwata zaległy mecz zagrają z outsiderem z jaworzyny Śląskiej, to realne patrząc ta przewaga do 3 oczka.

 

Mecz na szczycie dla Bielawianki. Cztery gole Rusieckiego

Waga spotkania w Gaci (5 maja, godz. 11) jest więc ogromna. Gospodarze mogą swoją przewagę zwiększyć, co pozwoli im do końca sezonu kontrolować sytuację. Dla Śląska to z kolei idealna sytuacja by do najgroźniejszego rywala w walce o mistrzostwo IV ligi wschodniej doścignąć.

 

W pierwszym meczu obu drużyn przy Oporowskiej Foto-Higiena wygrała 3:1. Na wiosnę obie drużyny są w wysokiej formie – gacianie zdobyli 20 punktów w 8 meczach, wrocławianie – 18 punktów w 7 meczach.

 

Zwycięzca grupy wschodniej IV ligi zagra baraż (dwa mecze) o awans do III ligi z mistrzem grupy zachodniej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *