III liga runda wiosenna

III liga. Srogi rewanż Polkowic, klęska Piasta. Wygrane wyjazdy Zagłębia i Ślęzy

27. kolejka III ligi. KS Polkowice rozbił u siebie Lechią Dzierżoniów. Fatalny mecz zaliczył też Piast Żmigród, który został rozbity w Częstochowie. Ważne trzy punkty rezerw Zagłębia i jeden szczęśliwy punkt Miedzi II. Ślęza Wrocław wygrała w niedzielę w Turzy Śląskiej.

Rezerwy Śląska wygrywają w Gaci hit IV ligi wschód

Niedawno KS Polkowice przegrał w Dzierżoniowie z Lechią w półfinale dolnośląskiego Pucharu Polski 2:3. Dziś polkowiczanie wzięli srogi rewanż w lidze. Rozbili lechistów 4:0, a wynik meczu ustalili już do przerwy.

Już w 10 min. było 2:0. Strzelcem obu goli była Maciej Bancewicz, który dwukrotnie wykorzystał indywidualne błędy defensorów Lechii. Co ciekawe, Bancewicz dwie bramki strzelił również w czwartek w w Brzegu. KS Prowadził do 83 min. ze Stalą, ale ostatecznie przegrał 2:4.

Byli blisko zwycięstwa, wracają do domu z niczym

Goście z Dzierżoniowa próbowali odpowiedzieć, ale tego dnia mieli zbyt mało argumentów. W 37 min. na 3:0 podwyższył Piotr Azikiewicz, a w doliczonym czasie gry pierwszej połowie Dominika Spaleniaka po raz czwarty pokonał Mariusz Szuszkiewicz.

Aż 0:5 przegrał natomiast Piast Żmigród. Podopieczni Kamila Sochy tak wysoko ulegli w Częstochowie Skrze.

Jednym punktem – po remisie 1:1 – muszą się natomiast zadowolić zawodnicy rezerw Miedzi. Legniczanie przegrywali z Pniówkiem Pawłowice Śl. od 37 min. Wyrównali w ostatniej akcji meczu, gdy do rzutu rożnego poszedł nawet bramkarz Paweł Kapsa. Ale szczęśliwym strzelcem gola był Michał Pojasek, który głową skierował piłkę do siatki.

Tymczasem Zagłębie II grało w Gorzowie Wielkopolskim ze Stilonem. Zagłębie prowadziło po bramce Filipa Dudziaka w 13 min. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, ale ostatnie 20 minut grali w osłabieniu. Miedziowym udało się wykorzystać liczebną przewagę i po golu Olafa Nowaka w 76 min. prowadzili, a w 89 min. Damian Oko ustalił wynik na 3:1 dla lubinian.

W niedzielę Ślęza Wrocław wygrała w Turzy Śląskiej z Unią 2:0. Bramki strzelili Marcin Wdowiak i Maciej Matusik.

• Miedź II Legnica – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1
  • KS Polkowice – Lechia Dzierżoniów 4:0
  • Skra Częstochowa – Piast Żmigród 5:0
  • Stilon Gorzów Wielkopolski – Zagłębie II Lubin 1:3
  • Unia Turza Śląska – Ślęza Wrocław 0:2
  • Stal Brzeg – Ruch Zdzieszowice 1:1
  • Rekord Bielsko-Biała – Górnik II Zabrze 3:2
  • BKS Stal Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra 1:0