IV liga wschód

IV liga wschód: Hit dla Śląska II, szalone 10 minut Wiwy. Polonia gromi

24. kolejka IV ligi wschód. W meczu na szczycie Śląsk II wygrał w liderem z Gaci. Bielawianka wciąż niepokonana na wiosnę. Pewne zwycięstwa Sokołów. Wielkie emocje w Kłodzku i szalona pogoń Wiwy.

Rezerwy Śląska wygrywają w Gaci hit IV ligi wschód

Wydarzeniem kolejki był mecz w Gaci, gdzie lider Foto-Higiena grał z wiceliderem Śląskiem II Wrocław. Goście wygrali 1:0, a więcej o meczu można klikając w link powyżej. Sporo działo się również w innych spotkaniach.

Tempa nie zwalnia Bielawianka. Tym razem wygrała w Wałbrzychu z Górnikiem 1:0. Losy meczu rozstrzygnęły się już w 2 min., a na listę strzelców wpisał się Murilo Maia. Ekipa z Bielawy to jedyny zespół, który nie przegrał jeszcze na wiosnę.

Spadki i awanse w sezonie 2017/18 na Dolnym Śląsku

Znacznie łatwiejsze zwycięstwo niż można było się spodziewać odniósł Sokół Marcinkowice, który wygrał w Bardzie z Unią 3:0 i nie powiedział jeszcze ostatniego słowa w walce o ligowe podium.

W cieniu meczów drużyn z czołówki do ciekawego pojedynku doszło w Wielkiej Lipie, gdzie Sokół podejmował Piasta Żerniki. Gospodarze okazali się lepsi od sąsiada w ligowej tabeli, mimo że od 11 minuty przegrywali po bramce Artura Łuczkiewicza. Dwie minuty później był już remis, a jeszcze przed przerwą Sokół strzelił dwie bramki (Michał Sudoł, Kamil Pyzłowski). Wynik 3:1 utrzymał się już do końca spotkania.

Emocji nie brakowało w meczach drużyn, które wciąż walczą o utrzymanie się. W Kłodzku Nysa w pierwszej połowie miała dwa rzuty karne w meczu z Wiwą Goszcz, ale wykorzystała tylko jednego (Tomasz Pierzchalski) i do przerwy prowadziła 1:0 (pierwszą jedenastkę obronił Adrian Naskrętski). Zaraz po zmianie stron zrobiło się 2:0 po golu samobójczym (Nysa jak strzelca podaje Aleksa Fatyanova). Przyjezdni nie załamali się jednak takim obrotem sprawy. Minęło 10 minut i Wiwa w ciągu kolejnych 10 minut strzeliła… trzy gole. Na listę strzelców wpisali się kolejno Dariusz Śląski, Eryk Klimczak i Maciej Badel.

Wiwa nie opuściła jeszcze miejsca spadkowego, ale zrównała się już punktami z Polonią-Stalą Świdnica, która zajmuje pierwszą bezpieczną pozycje. Biało-zieloni prowadzili w Ząbkowicach Śląskich po golu najmłodszego na boisku 16-letniego Kamila Filipczaka. Wcześniej, w 5 minucie, Bartłomiej Kot obronił rzut karny dla gospodarzy. W piątej minucie II połowy Orzeł miał kolejnego karnego. Tym razem Łukasz Maciejewski pokonał Kota, zresztą nie po raz ostatni. W 71 min. ustalił wynik meczu na 2:1.

Świdniczan w tabeli wyprzedziła Polonia Trzebnica, która rozbiła Karolinę Jaworzyna Śląska 5:1. Do przerwy gospodarze prowadzili 1:0 po bramce Mateusza Olikiewicza. Worek z bramkami rozwiązał się po zmianie stron. Zaraz po wznowieniu gry Krystian Jajko podwyższył rezultat, ale potem niespodziewanie Karolina strzeliła gola kontaktowego. Odpowiedź Polonii była jednak mocna – trzy gole, a na listę strzelców wpisali się Kacper Belica, Piotr Możdrzech i Rafał Miazgowski.

Tymczasem w Oleśnicy, w meczu niewykorzystanych sytuacji podbramkowych, Pogoń wygrała 2:1 z MKP Wołów.