GreenPost okręgówka Wrocław

Czołówka zgodnie wygrywa. Polonia wciąż bez porażki na wiosnę

W czołówce bez zmian. Wszystkie cztery drużyny, które jeszcze pozostają w grze o awans, wygrały swoje mecze. Kolejne dobre meczr Polonii Środa Śląska i KS Żórawina.

Spadki i awanse w sezonie 2017/18 na Dolnym Śląsku

Najwyżej – bo 4:0 – swojego rywala pokonał Mechanik Brzezina. Zadanie mia jednak ułatwione, bowiem grał z ostatnim w tabeli KP Brzeg Dolny Suchy Dwór. Gole dla brzezinian strzelali Gabriel Wiktorowski, Filip Janiak, Arkadiusz Markowski oraz Przemysław Ujas.

Lider z Mirkowa grał w Siechnicach. Boisko Energetyka do łatwych nie należy, ale GKS dał radę. Podopieczni Bartosza Mazura wygrali 3:1 po golach Jarosława Gołdy – 2 i Kacpra Tarki, honorowe trafienie dla gospodarzy zaliczył Jakub Grzywniak.

Hit dla Śląska II, szalone 10 minut Wiwy. Polonia gromi

Różnicą dwóch goli wygrał również Orzeł Pruscie, który w Sadowicach pokonał miejscowego Orła 4:2. Gospodarze zagrali ambitnie – dwa razy doprowadzali do remisu, ale końcówka należała do przyjezdnych. Dla gości strzelali Grzegorz Rajter i Jacek Mądrzejewski po 2 razu, dla gospodarzy Kamil Baś i Kamil Frukacz.

Najtrudniejszą przeprawę miał Zachód Sobótka, który podejmował dobrze grającą na wiosnę Strzeliniankę. Gospodarze prowadzili po golu Kamila Kukli, ale 8 minut później Piotr Dewerenda. Gola na wagę trzech punktów dla sobótczan zdobył Michał Rosiak.

Na rycerzy wiosny wyrastają gracze Polonii Środa Śląska. Podopieczni Krzysztofa Tabaka nie przegrali jeszcze na wiosnę, a w niedzielę dopisali sobie do konta kolejne 3 punkty po wygranej 2:0 z Kolektywem Radwanice. Bramki pod koniec 1. połowy strzelili Daniel Liberek i Paweł Kozłowski.

Polonia jest na 6. miejscu w tabeli, ale może być jeszcze wyżej, bo wyprzedzający ją o dwa punkty GKS Kobierzyce ma jeden mecz więcej rozegrany. Tym razem kobierzyczanie zremisowali w Bierutowie z Widawą 4:4. W meczu sporo się działo – już w 34 min. był remis 3:3. Goście trzy razy obejmowali prowadzenie, Widawa trzy razy doprowadzała do remisu. Z kolei po przerwie to gospodarze prowadzili 4:3, ale gracze z Kobierzyc wyrównali. Bramki strzelali: Tomasz Nowak (samobójcza), Łukasz Szczypkowski, Szczepan Wróblewski – 2 oraz Dawid Prochera, Jakub Wnęk, Adam Szarek (samobójcza) i Marcel Jamrozowicz.

W Jelczu-Laskowicach Czarni ulegli KS-owi Żórawina 1:3. Gola dla gospodarzy zdobył Tomasz Tarasewicz, dla gości strzelali Przemysław Kiełcz- 2 i Kamil Kaczmarek.

• Widawa Bierutów – GKS Kobierzyce 4:4
  • Zachód Sobótka – Strzelinianka Strzelin 2:1
  • Czarni Jelcz-Laskowice – KS Żórawina 1:3
  • Energetyk Siechnice – GKS Mirków 1:3
  • Polonia Środa Śląska – Kolektyw Radwanice 2:0
  • Orzeł Sadowice – Orzeł Prusice 2:4
  • KP Brzeg DolnySuchy Dwór – Mechanik Brzezina 0:4
  • Pauza: Wratislavia.