Dolnośląski Puchar Polski dla Lechii Dzierżoniów. Hat-trick Buryły

Lechia Dzierżoniów zdobyła dolnośląski Puchar Polski w sezonie 2017/18. W rozegranym w Marcinkowicach finale wygrała z miejscowym Sokołem 4:0.

Zmiana trenera w czwartoligowej Polonii-Stali Świdnica

W Marcinkowicach mieli nadzieję, że w finale dolnośląskiego Pucharu Polski uda się powtórzyć finał okręgu wrocławskiego, kiedy czwartoligowiec pokonał 1:0 III-ligową Ślęzę Wrocław. Tym razem rzeczywistość okazała się brutalna. Goście z Dzierżoniowa nie pozostawili złudzeń, który zespół jest lepszy. Pewnie wygrali 4:0 mając mecz pod kontrolą przez 90 minut.

Z pewnością zadanie ułatwiła im szybko, bo już w 6 minucie, strzelona bramka. Na listę strzelców wpisał się Marcin Buryło, który w finale ustrzelił hat-tricka. Wynik  meczu ustalił Damian Szydziak, który wykorzystał jedenastkę.

Rycerze wiosny w okręgówkach na Dolnym Śląsku

Sokół zagrał ambitnie, stworzył sobie kilka okazji strzeleckich, ale prawda jest taka, że był dziś zespołem o klasę słabszym. Ekipie Marcina Krzykowskiego i tak należą się jednak brawa za dojście do meczu finałowego. To dla tej podoławskiej miejscowości było prawdziwe święto. Dodatkowo czwartoligowiec otrzymał 10 tys. zł.

Lechia Dzierżoniów została uhonorowana okazałym pucharem, kwotą 30 tys. zł oraz awansem do Pucharu Polski na szczeblu ogólnopolskim.