Krzysztof Wiktorowicz

III liga. Piast Żmigród gromi w meczu pełnym ciekawostek

W meczu 28. kolejki Piast Żmigród rozbił Polonię Głubczyce 6:0. Mecz oprócz wielu bramek, dostarczył również kilka ciekawostek.

Polkowice znów liderem, porażki rezerw. Piast wygrywa 6:0

Polonia Głubczyce w całym sezonie III ligi wygrała dotąd tylko 4 razy (na 28 meczów). Jedną z wygranych odnotowała w meczu z… Piastem Żmigród w 11. kolejce. Po tym właśnie meczu z drużyną pożegnał się trener Grzegorz Podstawek (został przed kilkoma dniami szkoleniowcem Stali Brzeg), którego zmienił Kamil Socha.

W sobotnim meczu Piast był zdecydowanym faworytem i potwierdził to na murawie. Co ciekawe – gole padały w pierwszych 8 i ostatnich 9 minutach spotkania. Na początku meczu dwa razy do siatki gości trafił Oskar Trzepacz. W ostatnich minutach padły cztery gole, a ich strzelcami byli…. sami rezerwowi. Kolejno na listę strzelców wpisali się Matuesz Fedyna, Szymon Sołtyński, Krzysztof Wiktorowicz oraz Mikołaj Juchacz.

Dolnośląski Puchar Polski dla Lechii Dzierżoniów

Gola na 5:0 strzelił w 88 min. Wiktorowicz, który ma niespełna 16 lat. Zawodnik pojawił się na murawie minutę wcześniej i został wyznaczony do strzelania rzutu karnego. Którego wykonał jak rutyniarz. To jego pierwszy gol w III lidze, jednocześnie został najmłodszym strzelcem Piasta w III lidze.