III liga runda wiosenna

III liga. Piast i Miedź II wygrywają, blamaż rezerw Zagłebia

29. kolejka III ligi. Remisy w czołówce – podział punktów w meczach Ślęzy i KS-u Polkowice. Blamaż Zagłębia II,kolejna porazka Lechii. Piast wygrywa na trudnym terenie Bielsku-Białej. W niedzielę Miedź II wygrała z Gwarkiem.

Chwile grozy na meczu A klasy. Piłkarza zabrał śmigłowiec LPR

Sobotnim meczem na szczycie w III lidze z udziałem dolnośląskich zespołów był z pewnością mecz w Częstochowie, gdzie Skra podejmowała Ślęzę Wrocław. W meczu dwóch czołowych drużyn padł remis 1:1. Gospodarze objęli prowadzenie w 38 min. po trafieniu Kowalczyka. Wyrównał w 69 min. Maciej Firlej, który przymierzył z rzutu wolnego.

Podział punktów z pewnością ucieszył inne drużyny walczące o awans, bowiem one również zremisowały swoje mecze. Stal Brzeg zremisowała 2:2 z Górnikiem II Zabrzem, ale w bardziej nas interesującym meczu KS Polkowice podzielił się punktami z Pniówkiem Pawłowice Śląskie. Gospodarze prowadzili po golu Michała Bednarskiego w 43 min., wyrównał w 64 min. Morcinek.

Baraże o awans do III ligi. Kiedy? Kto zagra? [TERMINY]

Taki scenariusz to woda na młyn dla Gwarka Tarnowskie Góry, który w niedzielę zmierzył się z rezerwami Miedzi Legnica (o meczu więcej na dole tekstu). Tymczasem inne rezerwy – Zagłębia Lubin – skompromitowały się na boisku outsidera z Głubczyc. Polonia wygrała z Miedziowymi 2:0. Tym razem w ekipie Piotra Jacka nie było zawodników z I drużyny, ale to marne pocieszenie, zwłaszcza że kilku graczy ponoć aspiruje do Ekstraklasy.

Kolejny kiepski ligowy mecz zaliczyli również zawodnicy Lechii Dzierżoniów. Tym razem trójkolorowi ulegli Ruchowi Zdzieszowice 1:2. Co prawda na gola Łukasza Darmata z 16 min. odpowiedział w 62 min. Damian Niedojad, ale kilka minut później zaczęły się kłopoty gospodarzy. W 66 min. czerwoną kartkę otrzymał Paweł Juźwik, a minutę później goście strzelili zwycięską bramkę. Po stracie gola lechiści zagrali całkiem nieźle, ale nie zdołali wyrównać. Na domiar złego kończyli mecz w dziewiątkę. W 93 min. drugą żółtą kartkę otrzymał Maciej Tomaszewski.

Z kompletu punktów w sobotę z dolnośląskich zespołów mogli się cieszyć tylko gracze Piast Żmigród. W meczu sąsiadów w tabeli pierwsi cieszyli się gospodarze z Bielska-Białej, którzy objęli prowadzenie w 32 min. Goście dążyli do wyrównania i sztuka ta udała im się w 76 min. po trafieniu Mikołaja Juchacza. 9 minut później w polu karny faulowany był Mateusz Fedyna i sam poszkodowany zapewnił Piastowi 3 oczka w meczu ze Stalą.

W niedzielę Miedź II wygrała z walczącym o awans do II ligi Gwarkiem Tarnowskie Góry 1:0. Bramkę na wagę jakże cennych 3 punktów strzelił Mateusz Zatwarnicki.

• Lechia Dzierżoniów – Ruch Zdzieszowice 1:2
  • KS Polkowice – Pniówek Pawłowice Śląskie 1:1
  • Miedź II Legnica – Gwarek Tarnowskie Góry 1:0
  • BKS Stal Bielsko-Biała – Piast Żmigród 1:2
  • Polonia Głubczyce – Zagłębie II Lubin 2:0
  • Skra Częstochowa – Ślęza Wrocław 1:1
  • Stal Brzeg – Górnik II Zabrze 2:2
  • Rekord Bielsko-Biała – Falubaz Zielona Góra 2:1