IV liga wschód

IV liga wschód: Czołówka wygrywa, ostre strzelanie w Wielkiej Lipie

26. kolejka IV ligi wschód. Foto-Higiena i Śląsk II idą łeb w łeb. Na podium wskoczyła Bielawianka. 9 goli w Wielkiej Lipie. Ważne zwycięstwo Poloni-Stali  w Marcinkowicach.

Znamy pierwszego beniaminka IV ligi na Dolnym Śląsku

Emocje w meczu lidera z walczącym o utrzymanie się MKP Wołów skończyły się po 16 minutach, gdy gospodarze prowadzili już 3:0, a bramki strzelali Michał Gałaszewski, Piotr Józefkiewicz i Krzysztof Cieśla. W 68 honorowego gola dla gości strzelił Kamil Ramiączek, a rezultat ustalił pod koniec spotkania Janusz Gancarczyk.

Walczący o zwycięstwo w grupie z ekipą z Gaci Śląsk II Wrocław nie pozostał dłużny i wygrał w Trzebnicy 3:1. Do przerwy był remis po golach Krystiana Kolasy i Rafała Miazgowskiego. Po zmianie stron Śląsk udowodnił swoją przewagę dwoma trafieniami Łukasza Skrzypka.

Oto obraz polskiej amatorskiej piłki nożnej [KOMENTARZ DZIAŁACZA]

Na trzecie miejsce podium wskoczyła Bielawianka, która wygrała w Kłodzku z Nysą 3:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w 17 minut po przerwie, a na listę strzelców wpisali się: Dawid Januszewicz, Paweł Kuśmierek oraz Murilo Maia.

Tymczasem Sokół Marcinkowice przegrał u siebie z Polonią-Stalą Świdnica 1:2. Goście po wcześniejszych pięciu porażkach z rzędu teraz, po zmianie trenera, wygrali po raz drugi i to na ciężkim terenie. Bramki strzelili Robert Myrta i Marcin Traczykowski. Po zmianie stron gospodarze złapali kontakt po golu z rzutu karnego w wykonaniu Matuesza Magusiaka, ale nie zdołali już wyrównać.

Najwięcej goli, bo aż 9, oglądali kibice w Wielkiej Lipie. Karolina Jaworzyna Śl. prowadziła od 10 min. po golu Deiverson Correia. Potem siedem goli strzelili gospodarze – Vitalii Medvid, Piotr Godzwon, Michał Wróbel, Igor Zdeb oraz trzy razy Kamil Pyzłowski. Rozmiary porażki gości zmniejszył w ostatniej minucie Sebastian Drozdek.

Pewne wygrane po 3:0 w sobotę odnotowały również Górnik Wałbrzych i Unia Bardo. Wałbrzyszanie – po dwóch golach Miłosza Rodziewicza i jednej Damiana Chajewskiego – odprawili z kwitkiem Pogoń Oleśnica. Unia natomiast nadspodziewanie łatwo uporała się z Piastem Żerniki Wrocław.

Jedyny remis w kolejce padł w Ząbkowicach Śląskich, gdzie Orzeł bezbramkowo zremisował z Wiwą Goszcz.

• Górnik Wałbrzych – Pogoń Oleśnica 3:0

Na koniec sezonu o miejscu w tablei decydują bezpośrednie mecze. Jeśli Foto-Higiena i Śląsk II będą miały tyle samo punktów to 1. miejsce zajmie zespół z Gaci.