IV liga zachód

IV liga zachód: AKS i Apis wygrywają, Olimpia przerywa serię Odry

26. kolejka IV ligi zachód. Podobnie jak na wschodzie, również na zachodzie walka o wygranie grupy i prawo gry w barażu o awans do III ligi będzie zapewne trwała do końca sezonu. Zdecyduje, być może jedno, potknięcie jednego z zespołów. Na razie oba wygrały swoje mecze.

IV liga wschód: Czołówka wygrywa, ostre strzelanie w Wielkiej Lipie

AKS Strzegom skromnie 1:0 wygrał na ciężkim terenie w Złotoryi. Gola na wagę niezwykle cennych punktów strzelił Dawid Domaradzki w pierwszej minucie doliczonego czasu gry do pierwszej połowy spotkania. Gracze Apisu tym razem bardziej się rozstrzelali, pokonując na wyjeździe Orle Wąsosz 4:0. Bramki dla ekipy z Jędrzychowic strzelali Patryk Bystryk, Krzysztof Pieśkiewicz, Ronaldo oraz Artur Paradowski.

Za prowadzącą dwójką bardzo blisko trzeciego miejsca na koniec sezonu jest Orkan Szczedrzykowice, który wygrał 3:1 w Boguszowie-Gorcach z powoli żegnającym się z IV ligą Górnikiem. Na zwycięską ścieżkę wróciły rezerwy Chrobrego Głogów, które wygrał w Kamiennej Górze 3:1. Dla gości strzelali Seweryn Michalski oraz Dominik Nawrot – 2, honorowe trafienie dla Olimpii – Sebastian Sochacki.

Znamy pierwszego beniaminka IV ligi na Dolnym Śląsku

Głogowianie o 4. miejsce w tabeli powalczą zapewne z Odrą Ścinawa i Stalą Chocianów. Odra w niedzielę, w meczu transmitowanym na żywo przez TVRegionalna.pl, uległa Olimpii Kowary 0:2. Dwie bramki dla goście strzelił Mateusz Baszak. Kowarzanie przerwali tym samym serię 7 zwycięstw z rzędu oraz 8 meczów bez porażki Odry. Stal Chocianów tymczasem zremisowała z Sudetami Giebułtów 1:1. Bramki strzelali Oskar Trojniarz oraz Paweł Mockało.

Remis 1:1 padł również w bardzo ważnym meczu dla układu w dolnych rejonach tabeli Włókniarz Mirsk – Karkonosze Jelenia Góra. Goście prowadzili po trafieniu Oskara Gizińskiego, na które odpowiedział Paweł Niemienionek.

Włókniarz zapewne do końca będzie walczył o utrzymanie się w lidze, a jednym z rywali będzie Sparta Grębocice, która wygrała na wyjeździe w bardzo ważnym meczu z Nysą Zgorzelec 3:0. Gole strzelali Patryk Duda, Mariusz Smoliński i Adam Kubik. Dla zgorzelczan taki wynik oznacza praktycznie degradację.