Pogoń Świerzawa walkowery

Trzy walkowery za wygrane mecze i lądowanie na miejscu spadkowym

Runda wiosenna w wykonaniu piłkarzy Pogoni Świerzawa nie jest zbyt dobra. Na przełomie kwietnia i maja drużyna jednak złapała formę i wygrała trzy mecze. Jedyne na wiosnę. Problem w tym, że za wszystkie te spotkania została ukarana walkowerem.

 

Spadki i awanse w III i IV lidze. Dużo zależy od… MKS-u Kluczbork

O sprawie jako pierwszy napisał portal jg24.pl. Mecze Pogoni z Łużycami Lubań (2:1), Stellą Lubomierz (2:1) i Spartą Zebrzydowa (5:1) zostały zweryfikowane jako walkowery dla przeciwników świerzawian. Dlaczego? Tydzień przed meczem z Łużycami w spotkaniu z Gryfem Gryfów Śl. (1:1) Marcin Gajek otrzymał 4. żółtą kartkę w sezonie. To oznaczało pauzę w spotkaniu z drużyną z Lubania. Problem w tym, że Gajek zagrał w tym spotkaniu, jak i w kolejnych… Stąd aż trzy walkowery.

 

Sprawa wydaje się oczywista. Klub nie dopilnował kartek i przez swoje gapiostwo zapłacił wysoką cenę. Zwłaszcza że dwa mecze były z bezpośrednimi rywalami w walce o utrzymanie się.

 

Znamy pierwszego beniaminka IV ligi na Dolnym Śląsku

Nie jest ona jednak taka oczywista. Jak informuje portal jg24.pl, klubie ze Świerzawy broni się tym, że w systemie Extranet nie było informacji o konieczności pauzy zawodnika.

 

Powiem szczerze, że nie wiem czy na co dzień Extranet „informuje” kluby o pauzach zawodników. Raczej trzeba kartek pilnować samemu, a niezbędne dane są w systemie łatwo dostępne. Jeśli tak jest, to gapiostwo klubu jest ewidentne.

 

Dostrzegam jednak inny problem – jakim cudem klub nie został poinformowany o walkowerze po pierwszym meczu z Łużycami Lubań? No bo chyba owe walkowery nie ostały orzeczone hurtem – za wszystkie mecze – na jednym posiedzeniu komisji dyscyplinarnej?

 

Klub ze Świerzawy zapowiedział odwołanie do Komisji Odwoławczej DolZPN.

 

2 thoughts on “Trzy walkowery za wygrane mecze i lądowanie na miejscu spadkowym”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *