IV liga wschód

IV liga wschód: Mecz za 6 punktów dla Nysy, czołówka postraszona ale zwycięska

27. kolejka IV ligi wschód. Nie bez kłopotów, ale lider i wicelider wygrywają swoje mecze. Z IV ligą żegna się powli MKP Wołów, który przegrał mecz za sześć punktów z Nysą Kłodzko.

Prochowiczanka wygrywa zaległy mecz i awansuje do IV ligi

W pierwszym meczu kolejki Śląsk II podejmował przy Oporowskiej Orła Ząbkowice. Gospodarze prowadzili po 20 minutach 2:0 po golach Maksiliana Fryczkowskiego i Mathieu Scaleta. Wydawało się, że będzie łatwo i przyjemnie. Nic bardziej mylnego. Orzeł postawił twarde warunki wrocławianom. Gola do szatni strzelił Szymon Radziszewski. Po zmianie stron gole już nie padły i choć Śląsk przeważał, to do końca musiał uważać, by gola nie stracić.

Rywal wrocławian w walce o wygranie grupy wschodniej – Foto-Higiena Gać – grał w Oleśnicy ze zdegradowaną już Pogonią. Do przerwy pachniało sensacją, bowiem wynik brzmiał 0:0. Po zmianie stron wszystko wróciło do normy. W 55 min. wynik otworzył Dominik Wejerowski, a w 71 min. podwyższył Janusz Gancarczyk. Gdy w 84 min. Dawid Stanisławski strzelił gola kontaktowego wydawało się, że oleśniczanie mogą jeszcze namieszać. Końcówka należała jednak do lidera. Dwa gole Iegora Tarnova i goście wygrali 4:1.

Unia nie zagra z Górnikiem, bo nie zgodziła się… policja

Potwierdziło się to, o czym pisałem wczoraj. Mecz Unia Bardo – Górnik Wałbrzych nie odbył się, ponieważ na rozegrania spotkania nie zgodziła się… policja. Więcej o tej sytuacji w linku powyżej. W tabeli uwzględniłem walkower dla Górnika, choć oczywiście formalnie jeszcze ona nie zapadł.

Na trzecim miejscu podium utrzymała się Bielawianka. Mecz w Bielawie miał dwa oblicza. W pierwszym dominowali gospodarze, którzy prowadzili do przerwy 2:0. Od 46 min. lepiej prezentowali się goście, ale gola strzelił dopiero w 88 min. Piotr Możdżech. Wcześniej goście zmarnowali rzut karny.

Tuż za Bielawianką w tabeli znajduje się Sokół Marcinkowice, który nie miał problemów z pokonaniem 4:0 ostatniej w tabeli Karoliny Jaworzyna Śląska.

Równie ważne rzeczy działy się w dole tabeli. Do spadkowiczów Karoliny i Pogoni dołączył dziś praktycznie MKP Wołów. Podopieczni Artur Nahajły ulegli w meczu „za sześć punktów” Nysie Kłodzko 1:2 i praktycznie stracili szansę na utrzymanie się (jeśli spadną 4 drużyny, to już MKP zostało zdegradowane). Goście prowadzili już 2:0 1 16 min. po bramkach Michała Wojtali i Grzegorza Derenia. Honorowe trafienie dla gospodarzy zanotował Dominik Maziarz.

Nysa odskoczyła od strefy spadkowej na 5 punktów, bo swój mecz – z Sokołem Wielka Lipa – przegrała również Wiwa Goszcz. Goście wygrali 2:0 po bramkach Kamila Pyzłowskiego i Mateusza Janasa w pierwszym kwadransie po przerwie.

Tymczasem w Świdnicy Polonia-Stal przegrała pierwszy mecz pod wodzą nowego trenera Rafała Markowskiego. Piast Żerniki Wrocław wygrał 1:0 po golu Macieja Kowalczyka niemal… z linii końcowej.

27. kolejka IV ligi wschód

• Unia Bardo – Górnik Wałbrzych 0:3 (wo.)
  • Polonia-Stal Świdnica – Piast Żerniki Wrocław 0:1

Na koniec sezonu o miejscu w tablei decydują bezpośrednie mecze. Jeśli Foto-Higiena i Śląsk II będą miały tyle samo punktów to 1. miejsce zajmie zespół z Gaci.