Miedź Legnica w ekstraklasie

Sen się w końcu ziścił. Miedź Legnica w ekstraklasie

Miedź Legnica w przedostatniej kolejce I ligi rozgromiła Chojniczankę Chojnice i na kolejkę przed końcem sezonu (razem z Zagłębiem Sosnowiec) zapewniła sobie awans do Lotto Ekstraklasy.

 

Znamy 5 spadkowiczów, szósty może się utarować… tylko w teorii

W końcu ziścił się sen właściciela, piłkarzy i pracowników klubu, a przede wszystkim kibiców Miedzi. Legniczanie po raz pierwszy awansowali do Lotto Ekstraklasy. Co zdecydowało, że tym razem się udało? Powodów jest kilka – oto najważniejsze z nich.

 

Miedź przestała być uzależniona od jednego gracza. W zeszłym sezonie był to Petteri Forsell, który przez wielu uważany był za jednego z najlepszych zawodników ligi. Niestety, gdy Fin złapał dołek formy, od razu odbijało się to wynikach. W tym sezonie udało się lepiej zbilansować kadrę – widać to choćby po tym, że strzelanie goli rozłożyło się na większa liczbę graczy.

 

Pro Junior System w III lidze. Milion złotych do podziału

To związane było również z udanymi transferami. Nowy trener Dominik Nowak „zabrał” ze sobą z Wigier Suwałki dwóch graczy. I obaj – Frank Kwame Adu i Omar Santana – byli kluczowymi zawodnikami w sezonie. Podobnie jak Tomislav Bozić oraz sprowadzony zimą Mateusz Piątkowski. Miedzianka sprowadzała nie tylko ligowych wyjadaczy, ale postawiał również na mniej znanego Fabiana Piaseckiego. Wypożyczeni z Jagiellonii Rafał Augustyniak i Przemysław Mystkowski również okazali się cennymi nabytkami do środka pola.

 

Prawda jest również taka, że – podobnie jak przed rokiem – nie było zdecydowanych faworytów. Spadkowicze z ekstraklasy się nie liczyli, a w stawce drużyn liczących się w walce o awans długo było nawet osiem ekip. To pozwoliło Miedzi – mimo kilku wpadek, m.in. 11 remisów w sezonie – kontrolować sytuację. Wpadek tych było zresztą mniej niż przed rokiem, kiedy legniczanie przegrali aż 9 meczów – w tym sezonie było ich 5.

 

fot. Miedź Legnica Twitter

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *