Sokół Marcinkowice - Wiwa Goszcz

Kontrowersyjna decyzja sędziego, która może kosztować spadek z ligi [VIEDO]

Do kontrowersyjnej sytuacji doszło w 93 min. meczu Sokół Marcinkowice – Wiwa Goszcz w IV lidze wschód. Walczący o utrzymanie się goście stracili gola, który może kosztować ich nawet spadek z ligi.

IV liga wschód: Foto-Higiena odpiera ataki Śląska. Nysa już utrzymana

Gospodarze prowadzili do przerwy po golu Tomasza Rudolfa w 33 min. Po zmianie stron, w 51 min., walczący z nożem na gardle goście doprowadzili do wyrównania po trafieniu Jakuba Wojciechowskiego. W 70 min. na 2:1 dla Wiwy strzelił Adrian Dąbrowski. Wydawało się, że goście wywiozą z trudnego terenu bezcenne trzy punkty.

Tak się jednak nie stało. W 93 min. do bramki gości trafił Jakub Kulej. Zanim jednak oddał strzał, rozległ się gwizdek arbitra. Początkowo sędzia gola nie uznał, ale okazało się, że sędzia asystent sygnalizował inne zdarzenie boiskowe zupełnie niezwiązane ze strzałem Kuleja. Następnie po konsultacji z liniowym arbiter główny uznał bramkę dla gospodarzy. Sokół zyskał punkty, a Wiwa straciła dwa. Punkty, które mogą nawet zdecydować o spadki z ligi.

Zachód wygrywa z Orłem i wraca do gry. Razem z Mechanikiem

Wiele wskazuje na to, że arbiter w tej sytuacji podjął dwie… błędne decyzje. Najpierw (zmylony przez asystenta) przerwał prawidłową akcję gospodarzy. A później uznał gola, który padł… po gwizdku.

Wiwa Goszcz traci teraz do miejsca bezpiecznego 5 punktów. Mogła tracić 3, bowiem dość niespodziewanie Polonia Trzebnica uległa MKP Wołów 1:2. Zostały dwie kolejki do końca, więc trudno będzie goszczanom zająć 12. miejsce w tabeli. Muszą liczyć przede wszystkim na to, żeby żadna dolnośląska drużyna nie spadła z III ligi. Wtedy z IV ligi spadnie 7 zespołów, a ligowy byt zachowa 13. drużyna z większą liczbą punktów z obu grup IV ligi. Aktualnie i Wiwa, i Górnik Złotoryja na zachodzie, mają po 29 punktów.