Foto-Higiena Gać - Górnik Wałbrzych

Skromne zwycięstwo Foto-Higieny z Górnikiem Wałbrzych

W pierwszym meczu 28. kolejki IV ligi wschód Foto-Higiena Gać podejmowała Górnika Wałbrzych. Gospodarze wygrali 1:0 po golu w 9 minucie meczu.

 

Strach przed kibicami z Wałbrzycha wypaczy rywalizację w IV lidze?

Mecz w Gaci był z pewnością wydarzeniem kolejki, wszak do lidera przyjechała piąta drużyna w tabeli, wciąż aktualny spadkowicz z III ligi. Ponadto przed spotkaniem były pewne obawy, co do spokoju na meczu, ale okazały się one bezpodstawne (więcej o tym w linku powyżej). W sumie na meczu był ok. 100 kibiców, w tym 40-osobowa grupa z Wałbrzycha.

 

Foto-Higiena zaczęła od mocnego uderzenia. Najpierw Janusz Gancarczyk mocno strzela z 10 metrów, ale świetnie obronił Damian Jaroszewski. Chwilę później golkiper gości zbyt krótko wybił piłkę po strzale z rzutu wolnego, Łukasz Orzechowski wyprzedził obrońcę i z bliska wpakował ją do siatki. Goście próbowali odgryzać się strzałami z dystansu i po jednym z nich w wykonaniu Damiana Chajewskiego piłka trafiła w poprzeczkę.

 

Kto się utrzyma w IV lidze, jak nikt z „naszych” nie spadnie z III ligi?

Zaraz po zmianie stron dwukrotnie groźnie strzelał Gancarczyk. Górnicy nie potrafili poważnie zagrozić bramce Marcina Gąsiorowskiego. Najlepsza okazje miał Miłosz Rodziewicz, ale nieczysto trafił piłkę. Już w doliczonym czasie gry Marcin Mazur mógł podwyższyć rezultat, ale jego strzał nożycami świetnie wybronił Jaroszewski.

 

Gospodarze wygrali skromnie 1:0, ale utrzymali fotel lidera. Jednym z lepszych zawodników spotkania był bramkarz Górnika, choć paradoksalnie, Foto-Higiena strzeliła jedynego gola przy jego małym błędzie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *