Paweł Tronina KS Łozina

Polonia zmienia trenera na dwie kolejki przed końcem. Kto następcą?

Paweł Tronina nie jest już trenerem czwartoligowej Polonii Trzebnica. Został zwolniony po porażce 1:2 z MKP Wołów. Polonia wciąż nie może być pewna pozostania w lidze, ale ma na to spore szanse.

 

Foto-Higiena odpiera ataki Śląska. Nysa już utrzymana

Mecz Polonii z MKP Wołów miał przypieczętować utrzymanie się trzebniczan we wschodniej grupie IV ligi. Dość niespodziewanie goście wygrali 2:1. Wygrana ta przedłużyła iluzoryczne szanse na utrzymanie się wołowian w lidze – teoretycznie one istnieją, ale w praktyce mało możliwe, żeby się ziściły (więcej na ten temat w linku powyżej).

 

Była to trzecia z rzędu porażka Polonii – dwóch pierwszych można było się poniekąd spodziewać, bowiem trzebniczanie grali z czołowymi zespołami ligi – Śląskiem II i Bielawianką. Przegrana u siebie z MKP była już niemiłą niespodzianką. Na dwie kolejki przed końcem trzebniczanie mają 5 punktów przewagi nad Wiwą Goszcz. Do pewnego utrzymania się potrzebują dwóch punktów, bowiem mają gorszy bilans bezpośrednich meczów.

 

Kontrowersyjna decyzja, która może kosztować spadek z ligi [VIEDO]

Władze klubu uznały, że potrzebny jest wstrząs w zespole. I postanowiły zmienić trenera. Dziś Polonia wydała komunikat w tej sprawie.

 

Bardzo doceniamy zaangażowanie trenera Troniny, które włożył w pracę z naszym zespołem. Uznaliśmy jednak, że coś się wypaliło na linii trener – zawodnicy, a biorąc pod uwagę fakt, że do końca sezonu zostały dwa bardzo ważne mecze, które mogą zadecydować o utrzymaniu się w rozgrywkach, nie mogliśmy pozostać bierni i przyglądać się temu jak Polonia przegrywa kolejne spotkania w nieciekawym stylu. Nazwisko nowego szkoleniowca podamy jeszcze dzisiaj.

 

Paweł Tronina nie chciał komentować sytuacji.

 

Co ciekawe, piłkarze MKP poniekąd „zwolnili” swojego byłego trenera, który do Trzebnicy trafił właśnie z Wołowa.

 

fot. Polonia Trzebnica Facebook

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *